Erken dönem Ethereum yatırımcısı 116 milyon dolarlık ETH’yi borsaya taşıdı

Ethereum'a ICO döneminde yatırım yapan bir kişi yaklaşık 8 yıl sonra coin'lerini hareket ettirdi ve Kraken borsasına taşıdı. 2015 yılında 19 bin dolar değerinde olan 61 bin 216 adet Ether'in şu anki değeri ise yaklaşık 116 milyon dolar civarında bulunuyor.

8 yıl boyunca hareketsiz duran bir Ethereum adresi uzun yıllar sonra ETH’lerini hareket ettirdi ve Kraken borsasına taşıdı. ICO döneminde alınan 61.216 adet Ether’in şu anki değeri ise yaklaşık 116 milyon dolar civarında…

İlk önce 0.05 ETH’lik bir transfer yapan kişi daha sonra ise tüm bakiyesini Kraken’e taşıdı.

Bilindiği üzere Ethereum’da ilk etapta çıkarılan Ether’ler ICO dönemi yatırımcılarına ödül olarak daha sonra dağıtılmıştı. 72 milyon adetlik başlangıç arzının %83’lük bölümü, işte bu yatırımcılara ödül olarak verişmişti.

Satış mı yapacak?

Balinanın yüksek miktardaki Ether’i Kraken borsasına taşıması ise en büyük ikinci kripto parada önemli bir satış korkusu yarattı. Bazı yatırımcılar balinanın Ether’leri “stake”e koyabileceğini belirtirken, bazıları ise satışa kesin gözüyle bakıyor.

Eğer bu yatırımcı Ether’lerin hepsini “stake” etmeye kalkarsa yıllık 3.5 milyon dolarlık bir faiz geliri elde edecek. Bu gelir gün bazında ise 10 bin doların da üzerine çıkıyor.

Ancak Kraken borsasının, SEC ile yaptığı anlaşma gereği “staking” hizmetlerini sonlandırma taahhüdü verdiği de biliniyor. Dolayısıyla bu hizmetin de uzun zaman kullanılma ihtimali ortadan kalkabilir.

Bu transferin ardından Ethereum’da ise kayda değer bir düşüş olmadı. Ether, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 1900 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl