16 milyon dolarlık ETH cüzdanı 8 yıl sonra aktif hale geldi

Uzun süredir uykuda bulunan bir Ethereum adresi, yaklaşık sekiz yıl sonra aktif oldu. Hareket, Shapella güncellemesi sonrası görülen fiyat rallisine denk geldi.

7 bin 900 ETH içeren hareketsiz bir ETH cüzdanı, yaklaşık 8 yıl sonra etkinleştirildi. Şu anki fiyatla 16.4 milyon dolara denk gelen ETH miktarının, kripto paranın resmi lansman tarihinden önce çıkarıldığı pre-mine (ön madencilik) adresinde olduğu bildirildi.

Pre-mine ETH adresleri genellikle proje ekibi tarafından tutuluyor, projenin geliştirilmesini ve piyasaya sürülmesini finanse etmek için kullanılıyor. Pre-mine adresleri, projelerin farklı dağıtım modellerine bağlı olarak değişebiliyor. Ayrıca projenin amaçlarına, ekonomik modeline ve topluluk değerlerine bağlı olarak farklılıklar gösterebiliyor.

ETH’lerin büyük kısmı Kraken borsasına gitti

Bu ETH’lerden 5001 tanesi saat Kraken borsasına gönderildi. Gerçekleştirilen işlem sırasında 2 bin 68 dolar olan ETH bu haberin yazıldığı saat itibarıyla 2 bin 85 dolara çıktı.

Söz konusu işlemlerin Shapella güncellemesinden sonra yapılması ise dikkat çekti. Ethereum’un Shapella güncellemesi, 12 Nisan’da hayata geçti ve 1 milyar doların üzerinde değere sahip stake edilmiş ETH’nin çekilebilir olmasına olanak sağladı. Ayrıca çeşitli ağ güncellemelerini de beraberinde getirdi. Ether fiyatı da aylar sonra ilk kez 2 bin 100 seviyesini aştı.

Yaklaşık iki yıl boyunca kilitli kalan ETH’lerin çekilmesine olanak tanınması, fiyatta büyük bir çöküşü tetikleyeceğine dair korkulara neden olmuştu. Fakat durum aksi yönde gerçekleşti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl