İki borsa arasında büyük transfer: 320 bin ETH yanlışlıkla gönderildi

Büyük kripto para borsalarından Crypto.com’un 21 Ekim’de 320 binden fazla ETH’yi rakip borsa Gate.io’ya gönderdiği ortaya çıktı. Yaklaşık 400 milyon dolar değerindeki bu ETH’lerin transferi, bugün bir Twitter kullanıcısının birkaç hafta önce neden Crypto.com cüzdanından yüklü miktarda ETH çıkışı olduğunu sormasıyla anlaşıldı. @jconorgrogan adlı kullanıcı, borsanın gönderdiği ETH’leri 5-7 gün sonra geri aldığını da belirledi.

Yanlışlıkla gönderildiği açıklandı

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, soruya “[ETH’ler] yeni bir soğuk cüzdana taşınacaktı fakat beyaz listeye alınmış harici bir borsa adresine gönderildi. Gate ekibiyle çalıştık ve fonlar, soğuk cüzdanımıza geri döndü. Bu durumun tekrarlanmasının önüne geçmek için yeni süreç ve özellikler eklendi.” yanıtını verdi.

Marszalek, tüm fonların iade edildiğini ve borsanın şu anda Gate üzerinde tek haneli milyon dolarlık bakiyesi olduğu bilgisini aktardı.

Gate’den de açıklama geldi

Gate.io da TSİ 12.25’te konuyla ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “Crypto.com, kullandığı Gate.io hesabına 320 bin ETH gönderdi. Büyük miktardaki bu giriş, risk kontrol sistemiyle donatılmış Gate.io platformunun denetim mekanizmasını tetikledi. Crypto.com ile iletişime geçip bunun bir hatalı işlem olduğunu onayladıktan sonra derhal iade sürecini başlattık ve yanlışlıkla gönderilen tüm varlıkların iadesini sağladık.” denildi.

CRO fiyatı düşüş yaşadı

Söz konusu işlem, Crypto.com tarafından geliştirilen blok zinciri Cronos’un CRO token’ında da düşüşe yol açtı. CRO, 0.08 dolardan işlem görürken transferin ortaya çıkmasıyla yüzde 15’den fazla düşerek 0.065 dolara indi.

Crypto.com, geçtiğimiz aylarda da bir müşteriye 100 dolar yerine 10 milyar dolarlık kripto para göndermesiyle gündeme gelmişti. 2021’in mayıs ayında yapılan bu hata, 7 ay sonra fark edilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl