3AC’nin Ether ve token varlıkları satılıyor

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in tasfiyesini denetleyen danışmanlık firması Teneo’nun bazı varlıkların kontrolünü ele geçirdiği bildirildi. Firma, diğer varlıkların yanı sıra 35.6 milyon dolar değerindeki itibari para biriminin ve 3AC'nin Starkware token’larını kontrol altına aldı. Tasfiye memurları, gerektiğinde şirketin Ether ve token varlıklarını satıyor. Ether'lerin ortalama bin 810 dolar fiyatla dönüştürüldüğü bilgisi verildi.

Danışmanlık firması Teneo tarafından dün New York’ta görülen mahkemede yapılan bir ibrazda, tasfiye memurlarının 3AC davasında varlıkların paraya çevrilmesi açısından bazı ilerlemeler kaydettiği belirtildi.

Belgelerde, “Tasfiye memurları, Singapur bankaları veya şirketin avukatları tarafından tutulan toplam 35.6 milyon dolarlık paranın kontrolünü ele geçirdi.” deniyor. Ayrıca, 2.751 milyon dolar tutarındaki yatırımların zorunlu itfalarından elde edilen gelirlerin de paraya çevrildiği bildiriliyor.

Token’lar orijinal anlaşmaya göre satın alındı

İbrazın bir parçası olarak 3AC’nin Starkware token’ları Teneo’nun kontrol altında. Tasfiye memurlarının da token’ları orijinal anlaşma koşullarına göre satın aldığı bildirildi. 3AC, Starkware’in 75 milyon dolarlık B Serisi turuna ve 50 milyon dolarlık C Serisi turuna yatırım yapmıştı.

60’tan fazla token türü

Danışmanlık firması, şu anda 3AC’nin borsa hesaplarının kontrolünü elinde tutuyor. Sunuma göre firma ayrıca işlem geçmişini alarak 60’tan fazla token türünü tespit etti. Teneo, geri kazanılan token’ları kendi kontrolü altındaki bir kripto saklama hesabında tutuyor ve gerektiğinde USD’ye dönüştürüyor. Ethereum varlıklarının ortalama bin 810 dolar fiyatla dönüştürüldüğü bildirildi. Mart ayında 3AC’nin yönetimi altındaki varlıkların değeri 10 milyar dolara yaklaşıyordu. Kripto paralardaki sert düşüş, bu rakamı önemli ölçüde aşağı çekmişti. Ayrıca 3AC’nin alacakılara 3.5 milyar dolar borçlu olduğu öğrenilmişti.

3AC kurucuları, iş birliğini reddetti

İbrazda ayrıca, 3AC kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies’in Teneo ile defalarca iş birliği yapmadığı iddia edildi. “Kurucuların sınırlı iş birliği, varlıkların ve belirli anlaşmaların sadece üstünkörü açıklanmasına yol açtı. Kurucuların, yabancı mahkeme kararlarının uygulanmasındaki zorluklarla bilinen bölgeler olan Bali, Endonezya ya da BAE’de bulundukları anlaşılıyor.” dendi.

Teneo geçtiğimiz ay bilgi talepleriyle iş birliği yapmadıkları iddiasıyla kuruculara Twitter ve e-posta hesapları üzerinden mahkeme celbi göndermek için mahkeme onayı istemişti. Konuyla ilgili doğrudan bilgi sahibi bir kaynağa göre, Baş Yargıç Martin Glenn dün 3AC’nin kurucularına mahkeme celbi gönderilmesi talebini ve iletişimlerini bildirmelerini gerektiren mahkeme celplerini onayladı. Ancak yargıç bu mahkeme celplerinin Twitter üzerinden tebliğ edilmesine ilişkin bir karar vermedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl