Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin yatırımcıları, geleneksel yatırımcılara göre hala azınlıkta

Monex Group’un yakın tarihli Global Investor anketinde Bitcoin yatırımcıları dünya çapında toplam yatırımcılarla karşılaştırıldığında hala azınlık durumunda. Çalışmanın bulguları Bitcoin’in bilinmeyen doğasına atıfta bulunuyor: “Bireysel yatırımcılara Bitcoin gibi çok konuşulan “kripto para birimi” hakkında sorular sorduk. Sonuçlar aslında Bitcoin’e yatırım yapan bireysel yatırımcıların oranının halen düşük olduğunu gösterdi. Japonya ve ABD’deki bireysel yatırımcıların sadece yüzde 3’ü ve Çin’deki bireysel yatırımcıların yalnızca yüzde 10’u (Hong Kong) kripto para birimine yatırım yaptıklarını söyledi.” Kripto para birimlerini daha yakından tanıyan Japonya’daki yatırımcılar Hem...

Monex Group’un yakın tarihli Global Investor anketinde Bitcoin yatırımcıları dünya çapında toplam yatırımcılarla karşılaştırıldığında hala azınlık durumunda.

Çalışmanın bulguları Bitcoin’in bilinmeyen doğasına atıfta bulunuyor:

“Bireysel yatırımcılara Bitcoin gibi çok konuşulan “kripto para birimi” hakkında sorular sorduk. Sonuçlar aslında Bitcoin’e yatırım yapan bireysel yatırımcıların oranının halen düşük olduğunu gösterdi. Japonya ve ABD’deki bireysel yatırımcıların sadece yüzde 3’ü ve Çin’deki bireysel yatırımcıların yalnızca yüzde 10’u (Hong Kong) kripto para birimine yatırım yaptıklarını söyledi.”

Kripto para birimlerini daha yakından tanıyan Japonya’daki yatırımcılar

Hem Çin’de hem de ABD’deki toplam yatırımcıların yaklaşık yüzde 20’si kripto para birimleri hakkında bilgiye sahip değil.

Araştırmada ayrıca Japonya’daki birçok kişinin kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi oldukları ancak henüz yatırım yapmadıkları ortaya çıktı.

Bitcoin’i kucaklamak

Bitcoin değerindeki pozitif gelişmelerle birlikte mevcut yatırımcıların da zaman içinde büyümlerini görmek mümkün. Bunun en önemli etkenlerinden biri Japonya’nın Bitcoin‘i resmi bir para birimi olarak onaylaması ve günlük alımlar için bir ödeme yöntemi olarak kullanılabileceği kararı.

Bitcoin’den ayrı olarak güçlü bir rakip olarak görülen Ethereum‘un önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in pozisyonunu aşabileceği söylentileri dolaşıyor.

Bitcoin fiyatı hızla yükseldi ve yükselen eğilimi değerlendiremeyen birçok yatırımcıyı geride bıraktı. Bu nedenle Ethereum bir sonraki mantıklı tercih olarak görünüyor. Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla hala daha fazla değer kazanıyor olması olduğu gerçeği insanların kripto para birimlerine daha çok aşina olmasını sağlayacak. Bu nedenle Ethereum, başlamak için mükemmel bir fırsat olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl