Ether işlem ücretlerinin düşmesi altcoin rallisi işareti olabilir: Santiment

Geçtiğimiz gün Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin son 6 ayın en düşük seviyesine inmesi analiz platformu Santiment'in gözünden kaçmadı. Şirket analistleri, bunun bir altcoin rallisi işareti olabileceğini dile getirdiler.

Cumartesi günü Ethereum ağındaki ortalama bir işlem ücretinin 1.19 dolara kadar inmesi ve bu seviyenin son 6 ayın en düşüğü olması Santiment tarafından altcoin rallisi başlangıcı ihtimali olarak yorumlandı.

“Talep eksikliği ve gerginlik ters hareket yaratabilir”

Zincir üstü verilerle birlikte sosyal ağlardaki rakamları da takip eden Santiment şirketinin X hesabından paylaşılan yorumda şu ifadeler kullanıldı:

“Yatırımcılar genelde döngüler arasında hissiyatlarıyla hareket ederler. Bazıları ‘Kripto uçacak’ derken, bazıları ise ‘Kripto öldü’ yorumu yapar. Bu tür hissiyatları aslında işlem ücretleri üzerinden de yorumlayabiliriz. Piyasalar son 6 haftada geri çekiliyor. Talep eksikliği ve görülen gerilme, Ether’in geri dönüşünü sağlayabilir ve altcoin’lerde beklenen ralliyi, daha erken bir döneme çekebilir”

Hatırlanacağı üzere şubat ayında, Ethereum ağındaki ERC-404 çılgınlığı günlerinde ortalama bir işlem ücreti fiyatı 60 dolara kadar yükselmişti. O seviye de, dönemin son 8 ayının en yükseğiydi.

Bilindiği gibi altcoin yatırımcılarının en çok takip ettiği grafiklerden biri olan TOTAL 3, kripto paralardaki düşüşlerle birlikte son 1 ayda %20’den fazla değer kaybına uğramıştı. Endeks, mart ayında ulaştığı 760 milyar dolarlık seviyeden şu andaki 630 milyar dolarlık bölgeye bir geri çekilme yaşadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl