200 doların da altında! Ethereum’u tüketen tablo

Ocak ayında 1,500 dolardan işlem gören en büyük altcoin, Mayıs ayından bu yana artan açığa satışların etkisiyle 200 doların da altına indi.

Kripto para borsası Bitfinex‘ten elde edilen verilere göre Bitcoin, 5 Eylül’de girdiği düşüş eğilimini bugün de sürdürdü. Lider kripto para gün içerisinde 6,150 dolara kadar indi.

Bitcoin’deki düşüşle birlikte Ether de gerilemeye devam etti. En büyük altcoin, 200 doların altına inerek 198 doları gördü. Ether’de bu seviye en son 18 Temmuz 2017 tarihinde görülmüştü.

Kısa pozisyonlar yeni bir rekor kırdı

Dün Ether’de kısa pozisyonların tavan yaptığını bildirmiştik. Bu kısa pozisyonlar, bugün yeni bir zirveye ulaştı. Dün 212,000 ETH düzeyinde olan kısa pozisyon boyutu, bugün 225,000 ETH’yi aştı.

Aşağıda yer alan grafik, Mayıs ayından bu yana Ether’deki kısa pozisyonları gösteriyor. Mayıs ayında 800 doların üzerinde işlem gören Ether, bu kısa pozisyonların etkisiyle bugün gelinen noktada 200 dolarda tutunmak için mücadele ediyor.

Grafikler sponsoru: TradingView

Ether piyasa payını kaybederken Bitcoin’in piyasa payı artmayı sürdürüyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Bitcoin’in piyasa payı yüzde 55.3’te.

→ BITCOIN’LE DİĞER KRİPTO PARALAR ARASINDAKİ KORELASYON 7 KAT ARTTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl