Ethereum’un piyasa değeri, Amazon’dan dakikalar içinde silindi

ABD’nin en büyük dört şirketinden biri olan Amazon’un merakla beklenen bilanço rakamlarını açıkladı. Analistler, gelirlerin 127.63 milyar dolar olarak geleceğini tahmin ediyordu fakat açıklanan rakam 127.1 milyar dolarda kaldı.

Öte yandan bulut bilişim hizmetlerindeki gelir artışının üçüncü çeyrekte yavaşlayarak yüzde 27’ye gerilediği belirtildi. Amazon bu oranla analistlerin beklentisinin altında kaldı. Dev şirket, birimin mali durumunu açıkladığı ilk yıl olan 2014’ten bu yana yeni bir düşük seviyeye ulaştığını söyledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre bulut bilişim hizmetleri AWS’in geliri 20.5 milyar dolar olarak gerçekleşirken StreetAccount anketine katılan analistlerin beklentisi 21.1 milyar dolardı. İkinci çeyrekte gelirlerin yüzde 33 oranında arttığı bildirildi. AWS şu anda Amazon’un toplam gelirinin yüzde 16’sını oluşturuyor.

Amazon hisseleri adeta çakıldı, 233 milyar dolar silindi

Kötü gelen bilançonun ardından Amazon’un hisse senetleri adeta çakıldı. Şirketin hisse fiyatları, seans sonrası işlemlerde yaklaşık yüzde 20 oranında değer kaybetti. Düşüşün cuma günü de devam etmesi durumunda 2006’dan bu yana en büyük düşüş olarak kayda geçecek. Ayrıca, trilyon dolarlık piyasa değerinden dakikalar içinde 233 milyar dolar silindi. Karşılaştırma yapmak gerekirse, en büyük ikinci kripto para olan Ether’in piyasa değeri 186 milyar dolar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl