Emin Gün Sirer, Athereum’u duyurdu

Türk bilgisayar bilimci ve Blockchain teknolojileri uzmanı Emin Gün Sirer, Ethereum'un AVA platformunda çalışacak "dostça" çatallanmış bir versiyonu olan Athereum'u duyurdu.

Türk bilgisayar bilimci Emin Gün Sirer, Japonya’nın Osaka şehrinde düzenlenen Ethereum geliştirici konferansı Devcon 5’te Athereum’u duyurdu.

Sirer’in liderlik ettiği AVA Labs’ın açıklamasına göre Athereum, Ethereum’un Avalanche konsensüs protokolü üzerinde “dostça” çatallanmış bir versiyonu olacak. Bu sayede geliştiriciler Remix, Metamask, MyEtherWallet, Web3js, Truffe Suite, Embark ve dahası gibi araçları Athereum üzerinde kullanabilecekler.

Athereum, geliştiricilerin her türden dijital varlığı yayınlayabilecekleri, kullanabilecekleri ve takas edebilecekleri kendi alt ağlarını oluşturmalarına izin veren AVA platformunda desteklenen ilk alt ağ olma özelliği taşıyor. Athereum’da ETH yerine token olarak ATH geçerli olacak. ETH sahipleri, cüzdanlarında tuttukları ETH miktarına eşit ATH alabilecekler.

Ayrıca Açıklamada, Athereum’un Ethereum’un yerini almasının amaçlanmadığı ve yalnızca merkeziyetsiz uygulamaların daha yüksek bir verimle ve daha hızlı bir şekilde kullanabilmek için alternatif bir ortam sağlandığı ifade edildi.

Athereum’un logosu

Bu arada AVA’nın da yakın zamanda tam sürümle faaliyete geçmesi bekleniyor. Bunun öncesinde önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, AVA’yı listelemek için incelediklerini açıklamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl