817 milyon dolarlık Ether’i bulunan balina cüzdanını açtı!

Kripto para piyasaları gece yarısı da önemli bir düşüş yaşarken balina hareketleri de artmaya başladı. Lookonchain'in paylaştığı verilere göre elinde 720 bin adet Ether bulunan bir balina, 2 yıl sonra ilk kez cüzdanını açtı.

Kripto paralar tarihi oranlarda düşmeye devam ederken, 2 yıldır uyuyan bir Ethereum balinası ise harekete geçti ve cüzdanlarından birini açtı.

817 milyon dolar değerde 720 bin ETH var

Balinanın bir yatırımcı mı yoksa bir kurumsal şirket mi olduğu bilinmiyor ancak toplamda 720 bin Ether’i bulunuyor. Cüzdandaki Ether’ler henüz bir borsaya ya da bir başka cüzdana taşınmış değil. Balinanın satışa başlaması Ethereum fiyatı üzerinde de önemli bir baskı yaratabilir.

90 bin ETH’lik 8 cüzdan!

Balinanın cüzdanını düzenleme biçimi de dikkat çekiyor. Daha önce her biri 80 bin ETH’den oluşan 9 cüzdana sahip olan bu kişi, şimi se her biri 90 bin ETH’ye sahip olan 8 cüzdan oluşturmuş durumda… Cüzdandaki son hareket 26 Haziran 2020 olarak görülüyor.

Öte yandan birçok Ethereum balinasının da kripto para fiyatlarındaki düşüşleri birer alım fırsatı olarak gördükleri de biliniyor. Son olarak kripto para analiz ve araştırma şirketi Santiment, 100 ilâ 100 bin ETH arasında fona sahip olan balinaların son 2 haftada varlıklarını yüzde 3.5 oranında artırdıklarını belirtmişti.

Haberin yazıldığı dakikalarda Ethereum yaklaşık 1120 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl