Ethereum balinaları metaverse, borsa ve topluluk token’larına tutunuyor

Kripto para piyasası Mayıs ayında tarihinin en sert düşüşlerinden birini yaşarken, balinaların ise bir sonraki yükseliş öncesinde fırsat kolladığı coin'ler dikkat çekiyor. Metaverse ve Game-Fi ile ilgili olanların yanı sıra borsaların kendi token'ları da ilgi gösterilen kripto paralar arasında yer alıyor.

balina

Ethereum balinaları, kripto para piyasasındaki düşüşü değerlendirip bir sonraki yükseliş döneminde kâr paylarını yükseltmenin yollarını ararken, daha çok metaverse, oyun ve sosyal topluluk token’larını tercih ediyor.

CHZ ilk 10’a girdi

Whalestats’ın verilerine göre en büyük 100 Ethereum balinasının en çok alım yaptığı token sıralamasında, spor bazlı topluluk projesi olan Chilliz’in token’ı CHZ son sıradan listeye dahil oldu. Bu düşüş döneminde balinaların en çok alım yaptığı token’lar ise sırasıyla USDC ve USDT… Listede 3. sırada Ethereum yer alırken, SHIB, MANA, SAND gibi token’ların da olması dikkat çekiyor.

Borsa token’ları ve SHIB değişmez token’lar

Öte yandan balinaların ellerinde en çok tuttuğu kripto paralarda ise uzun süredir bir değişiklik olmadığı görülüyor. En büyük 100 Ethereum balinası uzun zamandır borsa token’ları ve SHIB gibi token’ları bulunduruyor. Bu listenin başında Ethereum, ikinci sırasında ise USDC var. Ethereum ve USDC bir nevi balinalar için nakit görevi görüyor olabilir.

En çok tutulan token’larda borsaların kendi kripto paraları, SHIB ve MANA’nın uzun zamandır listede olması da dikkat çekiyor. Kripto para piyasasının yükselişte olduğu dönemlerde listenin başında FTX borsasının token’ı olan FTT ve SHIB bulunuyordu. Balinalar ayrıca Bitpanda’nın borsa token’ı BEST, Crypto.com’un kendi token’ı olan CRO ve MEXC borsasının coin’i olan MXC’yi de ciddi anlamda ellerinde tutuyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl