Ethereum balinalarının en çok alıp sattığı 10 token

Ethereum'da heyecanla beklenen "Merge" yani "Birleşme" güncellemesi için 19 Eylül tarihinin hedef olarak alınması Ethereum fiyatının artmasına ve dolayısıyla balinaların trade hacimlerinin de yükselmesine sebep oldu. İlk 100 Ethereum balinasının trade etmeye başladığı token'lar arasında önemli fiyat hareketlenmeleri yaşanıyor.

Ethereum’un hafta sonu 1400 doların üzerine çıkması, birçok trader ve yatırımcının tekrardan piyasayla yakından ilgilenmesini sağlarken, Ethereum balinaları da harekete geçti.

APE, COMP, CRO ve FTM…

İlk 100 büyük Ethereum balinasının en çok trade ettiği token’larda birinci sırada Ethereum bulunurken, ikinci sırada ise son dönemde piyasa hacmini iyice büyüten USDC geliyor. Ancak üçüncü sırada ise Crypto.com borsasının kendi token’ı olan CRO var. CRO’nun, en büyük sabit coin olan USDT’yi geride bırakması dikkat çekerken, son 24 saatte, COMP (5), APE (6) ve FTM‘nin (7) yükselişleri de gözlerden kaçmadı. Geçen hafta, çok ciddi bir yükseliş gösteren BOND da listede 10. sırada yer alıyor.

SHIB’in krallığı sürüyor, FTT geriye düştü

İlk 100 Ethereum balinasının en çok elinde bulundurduğu token, doğal olarak Ethereum ancak ETH’yi listeden çıkardığımız zaman liderlik Shiba ınu’ya geçiyor. Aylardır, Ethereum’un arkasında balinaların en çok tuttuğu token olan SHIB, tüm düşüşlere rağmen bu anlamdaki konumunu korumayı başardı. Yine uzun süre SHIB ile 1 ve 2. sıraları paylaşan FTX boraasının kendi token’ı FTT ise 9. sıraya kadar gerilemiş durumda… Bitpanda borsasının token’ı BEST ve metaverse projesi Decentraland token’ı MANA da listede güçlü şekilde duruyorlar. Son 1 haftada ciddi çıkış gösteren MATIC’in de 10. sıradan listeye dahil olduğunu belirtmekte fayda varç

*İstatistikler ve veriler WhaleStats sitesinden alınmıştır.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl