“Akıllı para” (smart money) olarak etiketlenen bir yatırımcının yaptığı başarılı işlemler, iki yılda yüksek kazanç sağladığını gösteriyor.

605 dolardan 1.6 milyon dolarlık ETH alarak başladı

Lookonchain’in aktardığı verilere göre söz konusu yatırımcı Kasım 2020’de 605 dolardan işlem gören Ether’e 1.6 milyon dolarlık yatırım yaptı. Satın aldığı Ether’lerin çok büyük kısmını 2 Mayıs 2021’de 7.77 milyon DAI karşılığında, 2 bin 910 dolardan sattı. Ardından faiz kazanmak için 7 milyon DAI’yi Compound’a yatırdı. Trader’ın teknik olarak piyasanın potansiyel dalgalanmalarından uzak durmayı ve bunun yerine pasif gelire odaklanmayı seçtiği görülüyor.


Mayıs 2021’de bir noktada Bitcoin 57 bin dolar değerindeydi. Trader, 86 renBTC basmaya ve bunları, fiyat 39 bin 248 dolarken 3.34 milyon DAI karşılığında satmaya karar verdi. Bitcoin’in daha da düşüp yeni bir dip seviyeye ulaştığı 2021 yılında hesap, gereksiz kayıplardan kaçınmayı ve para kazanmaya devam etmeyi başardı.

Hesap, boğa koşusunun zirvesinden sonra Ether ve wrapped Bitcoin (wBTC) alım satımı yapmaya devam etti. Yatırımcının dün de 100 adet Bitcoin ve 4 bin adet Ether’i 8 milyon DAI’den fazla bir fiyata sattığı görüldü. Tüm bu işlemlerle 2 yıllık kazancı 10 milyon doları geçti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl