Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum, yıl sonuna kadar Bitcoin’i geçebilir

ethereum

Ethereum, günden güne piyasa değeri, işlem hacmi ve Google Trendler açısından Bitcoin‘le aradaki farkı kapatıyor. Diğer önemli göstergeler açısından Ethereum zaten Bitcoin’den daha iyiydi.

Son 24 saatteki işlem sayısında Ethereum önde

Son 24 saat içerisinde 235 bin 604 Ethereum işlemi yapıldı. Kripto para birimlerinin öncülü olan Bitcoin ise 216 bin 887 işlemde kaldı.

Bitcoin durgunlaştı, Ethereum katlanarak artıyor

Bu zamana kadar oldukça hızlı bir şekilde büyümesini sürdüren Bitcoin, son zamanlarda durgunlaştı. Bitcoin’den daha hızlı veri işleyebilen Ethereum ise her geçen gün katlanarak değerleniyor.

Dev şirketler Ethereum’u deniyor

Intel, Microsoft ve Samsung gibi dünyanın önde gelen büyük şirketleri Ethereum’u deniyorlar. Bir zamanlar kendi internet sitelerinde Bitcoin’i kabul eden dev şirketlerse bunu yavaş yavaş iptal etmeye başladılar.

Piyasa değerindeki fark kapanıyor

Ethereum’un piyasa değeri şu anda 34 milyar Dolar civarında seyrediyor. Bitcoin’in piyasa değeri ise 42 milyar Dolar civarlarında. Ethereum, aradaki farkı kapatıyor.

Yıl sonuna doğru Ethereum, Bitcoin’i geçebilir

Her şeyin yolunda gittiği varsayılırsa Ethereum, Bitcoin’in piyasa değerini yıl sonuna kadar aşabilir. Ethereum taraftarları bunu bir zafer, bazı Bitcoin destekçileri ise bunu bir başarısızlık olarak görebilirler. Gerçek şu ki her ne olursa olsun iki sistem de özünde çok başarılılar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

3 yorums

 1. Fatih Cevapla

  İlğiniz için teşekkürler.

 2. Fatih Cevapla

  Eth almak istiyorum. Ama birkaç ssorum olacak.
  1. Eth de btc gibi sınırlı sayıdamı üretiliyor?
  2. Hangi borsadan almam daha güvenli?
  3. Hangi cüzdanı kullanmalıyım?
  Şimdiden teşekkürler

  1. Uzman Coin Cevapla

   Merhaba,

   ETH’nin BTC gibi bir üretim sınırı yok. Dünya üzerinde en çok kullanılan borsalardan birinden almanız en güvenli yoldur. Poloniex, Kraken, Bitfinex veya Bitstamp tercih edilebilir. Cüzdan olarak da Ledger veya Trezor marka donanım cüzdanlarını öneririz ancak bu cüzdanlar 200-250 TL civarında. Diğer alternatifler masaüstü cüzdan uygulaması olarak Mist olabilir. Son çare MyEtherWallet’ı kullanabilirsiniz.