321 balina, inanılmaz miktarda Bitcoin, Ethereum ve Litecoin tutuyor

IntoTheBlock, büyük miktarda Bitcoin, Ethereum ve Litecoin tutan toplamda 321 balina olduğunu saptadı. 39 Bitcoin adresi dolaşımdaki miktarın yüzde 11'ini tutarken Ethereum'da 154 adres yüzde 40'a ve Litecoin'de 128 adres yüzde 47'ye sahip.

Blockchain analiz firması IntoTheBlock, pazarda en büyük paya sahip kripto paralardaki birikimi gösteren son bulgularını paylaştı. Şirket, 321 balinanın inanılmaz değerlerde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin tuttuğunu saptadı.

Bitcoin işlemleri takip edilebilir olsa da birçok adres gizliliğinin koruyor. Bu adreslerin sahipleri genellikle ya erken yatırımcılar ya da bazı durumlarda borsalar oluyor.

IntoTheBlock şirketi, 39 balinanın şu an var olan toplam BTC’nin yüzde 11.1’ine sahip olduğunu belirtiyor. Ethereum için ise 154 adres tüm ETH’nin yüzde 40’ına sahip. Litecoin‘e sahip 128 adres de tüm LTC’nin yüzde 47’sini elinde bulunduruyor.

Öte yandan dolaşımdaki Tether’in yarısından fazlası 140 cüzdanın içinde.

İşte çalışmadaki tüm paraların dökümü:

  • 39 Bitcoin adresi yüzde 11.1’e,
  • 154 Ethereum adresi yüzde 40’a,
  • 105 Bitcoin Cash adresi yüzde 28’e,
  • 128 Litecoin adresi yüzde 47’ye,
  • 104 Bitcoin SV adresi yüzde 25’e,
  • 39 Cardano adresi yüzde 40’a
  • 140 Tether adresi yüzde 58’e sahip.

36,3 milyar dolarlık 24 saatlik hacmiyle Tether şu anda 29,9 milyar dolar hacimli Bitcoin’i geride bırakıyor. Tether sabit para olması sebebiyle yatırımcıların büyük değişimlerden korunmasını sağlıyor.

Buzdağının görünen yüzüne bakıldığında birkaç kişinin kripto para birikimlerini elinde bulundurması kötü bir haber gibi gözükebilir. Yine de bu, uzun vadede kripto-endüstrisi için iyi bir durum da olabilir. Teorik olarak, balinalar dijital paraların sabit kalmasını sağlayabilir. Çünkü büyük yatırımcılar, küçük olanların aksine en ufak bir düşüş göstergesinde nadiren satış yaparlar. Ayrıca balinalar biriktirme eğiliminde olduklarından ayı piyasası geldiğinde en dipten alım yapıp yükseliş de sağlayabilirler.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl