Ethereum’un kurucusu: Blockchain 10 yıl içinde küresel ekonomiye hakim olacak

Ethereum'un kurucu ortaklarından Joseph Lubin, Blockchain teknolojisinin 10-20 yıl içinde küresel ekonomide baskın olacağını ileri sürdü.

Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, küresel ekonominin 10-20 yıl içinde tamamen Blockchain’le dallanıp budaklandığında 10 kat daha büyük olacağını ve Blockchain’in ekonominin çoğunda yer alacağını söyledi.

14 Mart’ta SXSW konferansında konuşan Lubin, 1983 yılında e-posta kullanan pek sıradan insan olmadığı gibi benzer şekilde bugünlerde de Blockchain tabanlı sistemleri kullanan sıradan insan sayısının az olduğunu ifade etti.

Lubin, ayrıca Bitcoin ve Ethereum’un mevcut sürümünde verimsizliğin yüksek seviyede olduğunu belirterek Ethereum 2.0’nin vaatlerini tekrarladı:

“Bitcoin’de ve şu anki Ethereum’da herkesi senkronize tutmak için özel bir donanıma, çok fazla elektriğe ve çok fazla bilgi işlem gücü israfına ihtiyacınız var. Ethereum 2.0 ile 18 ay içinde daha az enerji harcayan, çok daha güçlü ve ölçeklenebilir bir Blockchain sistemimiz olacak.”

2014’te Ethereum’un teknik belgesini okuduktan sonra Ethereum kurucuları Vitalik Buterin ve Anthony Di Iorio ile tanışan Lubin, yaptığı yatırımla hayatını bütünüyle değiştirdi. Bugün 53 yaşında olan Lubin’in en çok Ether sahibi kişi olduğuna inanılıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl