Evlilikler artık Ethereum blok zincirine kaydediliyor

ABD'nin Nevada eyaletindeki bir kayıt ofisi, evli çiftlerin evlilik belgelerini Ethereum'un Blockchain teknolojisine kaydetmesini sağlayan pilot bir program başlattı.

ABD’nin Nevada eyaletindeki bir kayıt ofisi, evli çiftlerin evlilik belgelerini Ethereum‘un Blockchain teknolojisine kaydetmesini sağlayan pilot bir program başlattı.

Kayıt ofisi, bunun için hükümet kayıtlarını Blockchain platformlarına taşıma konusunda uzman olan Nevada merkezli teknoloji startup’ı Titan Seal ile anlaşma imzaladı.

Pilot program, evilik memurlarının hem eski hem de yeni evlilik belgelerini Blockchain teknolojisi üzerinde dijitalleştirmesine olanak sağlayacak.

Yeni sistemde zaman ve paradan tasarruf

Kayıt ofisinden bir yetkili, yeni Blockchain destekli sistemin, zamandan ve paradan tasarruf sağlamada önemli rol oynayacağını söyledi.

Mevcut sistemde ise evlilik belgelerini isteyen çiftler kayıt ofisini arayarak talepte bulunuyor ve bir kurye aracılığıyla parası karşılığında tasdikli bir kopyasının gönderilmesini istiyorlar. Bu standart işlemde çiftler belgelerin kendilerine ulaşmalarını 1 haftaya kadar bekleyebiliyorlar.

Nevada eyaleti geçen yıldan beri Blockchain dostu politikalar izliyor ve hızla bir Blockchain bölgesi olmaya doğru gidiyor.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl