Şili enerji verilerini takip etmek için Ethereum’u kullanacak

Şili hükümetinin perşembe günü yaptığı açıklamaya göre Şili enerji sektörü istatistiklerini kaydetmek için Ethereum'un Blockchain'ini kullanacak.

Şili hükümeti, geçtiğimiz hafta yapılan açıklamaya göre enerji sektörünün istatistiklerini kaydetmek için Ethereum‘un Blockchain‘ini kullanacak.

Ülkenin ulusal enerji komisyonu; güvenlik, dürüstlük, izlenebilirlik ve güven düzeylerini arttırmak için bilgileri halka açık olan Ethereum defterine işleyeceğini açıkladı.

Komisyon özellikle veritabanlarının saldırıya uğraması ve manipüle edilmesinden endişe duyduğu için endişeleri azaltmak adına kayıtların çok sayıda düğüm arasında dağıtıldığı Ethereum’a dayalı sistemi alternatif bir veri depolama sistemi olarak kabul etmekte. Verileri doğrulayan yüz binlerce sunucu ile veriler daha güvenilir olmakta ve değiştirilmeyi zorlaştırmakta.

Komisyon, kurulu elektrik üretim kapasitesi, ortalama piyasa fiyatları, marjinal fiyatlar gibi bazı bilgileri Blockchain’e girmeye çoktan başladı. Komisyon, projenin bu ilk aşamasını takiben sonuçları inceleyerek bunları sektördeki diğer şirketlerle ve hükümet organlarıyla paylaşacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl