Ether yatırım şirketi, borsada işlem görmeye başladı

Eski ismiyle Ethereum Capital olarak bilinen yatırım fonunun hisseleri, Perşembe günü Toronto'daki NEO borsasında işlem görmeye başladı.

Kripto yatırım şirketi Ether Capital’in hisse senetleri, bir Kanada borsasında işlem görmeye başladı.

Eski ismiyle Ethereum Capital olarak bilinen yatırım fonunun hisseleri, Perşembe günü Toronto’daki NEO Exchange borsasında işlem görmeye başladı.

Şirket daha önce de belirttiği üzere startup’ların geliştirdiği projelerin fonlarına yatırım yapmanın yanı sıra doğrudan Ether satın almayı da planlıyor.

CIO Ben Roberts, CoinDesk’e şirketin önümüzdeki dört hafta boyunca çoğunlukla Ether’e dönüştürülecek şekilde 45 milyon Kanada doları topladığını, bu fonların yüzde 90’nının kripto paraya dönüştürüleceğini söyledi.

Roberts şirketin şu ana kadar ne kadar miktarı dönüştürdüğünü söylemedi

Roberts fonun kurulması ile ilgili olarak, “Yatırım fonunun kurulması bir yıldan fazla sürdü ama sürecin kendisi çok basitti. Sürecin ilk adımı Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu ile konuşmak ve onların teşviklerini edinmekti. Daha sonraki adım ise bankalarla konuşarak onları rahatlatmak ve varlığı güvenli bir şekilde muhafaza etmek için çözüm bulmaktı.” ifadelerini kullandı.

Roberts, şirketin gelecek iki yıl boyunca eşzamanlı olarak kurumsal bir değer yaratırken destekleyebileceği farklı projelere bakmayı planladığını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl