Vitalik Buterin, en büyük kripto zirvelerinden birini boykot ediyor

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin kişisel Twitter hesabından bu yılki Consensus konferansını, gerekçeleriyle birlikte boykot ettiğini açıkladı.

Kripto para birimlerindeki en büyük isimlerden biri, kripto para alanındaki en yüksek profilli konferanslardan birini boykot ediyor.

Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin bu yılki Consensus konferansını, etkinliği düzenleyen CoinDesk’in içeriklerinden birinde dolandırıcı bir web sitesine yönlendirme yapıldığı gerekçesiyle boykot ettiğini açıklayan bir tweet paylaştı.

Twitter’da yaklaşık 750 bin takipçiye sahip olan Buterin, diğer kişileri de etkinlikten uzak durmaya teşvik ediyor.

Bu arada Coindesk, linki kaldırarak içeriği düzeltti.

Buterin, kripto para birimleriyle ilgili medyadaki bazı yayınların dolandırıcılığı meşrulaştırdığı konusunda daha önce şikayette bulunmuştu. New York merkezli Satis Group tarafından geçtiğimiz ay yayınlanan bir rapora göre, ICO’ların yüzde 81’inin aldatmaca.

Buterin ayrıca, haber sitesinin Ethereum’un koduna önerilen bir güncellemeyle ilgili yayınladığı bir yorum yazısının sansasyonel ve korkunç olduğunu söyledi.

Buterin, ek olarak CoinDesk’in okuyucu yorumları hakkındaki politikasına katılmadığını ve 2 bin – 3 bin dolarlık bilet fiyatının aşırı olduğunu öne sürdü.

CoinDesk, 14-16 Mayıs tarihlerinde New York’taki zirvede 250’den fazla konuşmacıyı 4 binden fazla insanın dinleyeceğini tahmin ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl