Ethereum’un yükselişi, Vitalik Buterin’i ‘milyarder’ yaptı

Yükselişini durmadan devam ettiren, dün gece TSİ sabaha karşı 3 bin dolar seviyesini aşan ve rekor kıran Ethereum, kurucusu Vitalik Buterin’i de dolar milyarderi yaptı. 27 yaşındaki Rus kökenli Kanadalı programcı dünyanın en genç dolar milyarderi olan ikinci kişisi konumuna ulaştı.

Cüzdanında 333 bin 500 ETH bulunuyor

Ethereum’un kurucu ortağının 2018 yılında açıkladığı ana cüzdan adresinde şu anda 1 milyar dolarlık ETH bulunuyor. Başka cüzdanlar ve token’lara sahip olduğu da bilinen Buterin geçmişte bu cüzdanların ana hesabına göre çok daha küçük olduğunu belirtmişti.

Ethereum’da hedef seviyeler

27 yaşında dolar milyarderi olan Buterin, bu sıfata ulaşan en genç 2. insan olurken, sıralamanın tepesinde ise otomotiv sensör firması Luminar Teknoloji’nin kurucusu Austin Russell bulunuyor. Russell’in şirketi Aralık ayında halka arz edilmiş ve genç iş insanı 25 yaşında dolar milyarderi olmuştu. Forbes’un oluşturduğu bu sıralamada ailesinden zenginlik sahibi olan ve güç alan kişiler yer almıyor. Dolayısıyla Russell da Buterin de, bu konumlarını tamamen kendileri başarmış durumda.

“Ethereum 10 bin 500 dolara gidebilir”

Kurumsal firmalar da dahil olmak üzere hem şirketlere hem de kişilere finansal danışmanlık hizmeti veren Fundstrat Global Advisors’a göre ise Ethereum’un gidecek daha çok yolu var.

Araştırma ve danışmanlık firmasının son raporuna göre en büyük ikinci kripto para bu sene 10 bin 500 dolara kadar yükselebilir. TSİ sabaha karşı 3 bin dolar seviyesini aşan Ethereum yükselişine devam ediyor ve haberin yazıldığı şu dakikalarda ise 3 bin 150 dolar civarında işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl