Ethereum kurucusu Buterin, 30 bin Ether’ini satmış olabilir

Ethereum‘un kurucularından Vitalik Buterin‘in 2017 yılının Aralık ayı ortasında BitStamp’a 30.000 ether (ETH) aktardığı ortaya çıktı ve bu durum kripto para pazarında belirsizlik ve şüphe yarattı. Toplu transferler endişeleri körüklüyor Buterin’in bilinen Ethereum adreslerinin incelenmesinin ardından her biri tam 10.000 ETH’lik üç ayrı işlem bulundu. Bu Blockchain analizinden elde edilen verilere göre, transferler 15 Aralık 2017’de gerçekleşti. Buterin, sahip olduğu etherlerin büyük bir bölümünü nakite çevirdiyse, bu olay onu geçtiğimiz ay bunu yapan ikinci önemli kripto para kurucusu haline getirir....

Ethereum‘un kurucularından Vitalik Buterin‘in 2017 yılının Aralık ayı ortasında BitStamp’a 30.000 ether (ETH) aktardığı ortaya çıktı ve bu durum kripto para pazarında belirsizlik ve şüphe yarattı.

Toplu transferler endişeleri körüklüyor

Buterin’in bilinen Ethereum adreslerinin incelenmesinin ardından her biri tam 10.000 ETH’lik üç ayrı işlem bulundu. Bu Blockchain analizinden elde edilen verilere göre, transferler 15 Aralık 2017’de gerçekleşti.

Buterin, sahip olduğu etherlerin büyük bir bölümünü nakite çevirdiyse, bu olay onu geçtiğimiz ay bunu yapan ikinci önemli kripto para kurucusu haline getirir. 20 Aralık 2017’de Litecoin‘in kurucusu Charlie Lee, Reddit üzerinden tüm LTC stoğunu “çıkar çatışması” yüzünden sattığını açıkladı. Ancak Lee, ileride kripto para konusunda çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Buterin’in ether transferinin benzer bir nedenden kaynaklanıp kaynaklanmadığı bilinmiyor, çünkü konuyla ilgili kamuoyuna henüz açıklama yapılmadı.

Bununla birlikte, Rus programcı, dijital para birimiyle çalışan yüklenicilere/çalışanlara ether rezerviyle ödeme yapmış olabilir. Transferden sadece birkaç gün önce şu tweeti atmıştı: “Bugün ABD Doları, SGD ve TWD kurlarından hesaplanan tutarlar ile ETH ile 10 yükleniciye/çalışana ödeme yaptım.” Bu açıklama, diğer inandırıcı teoriler olmadığında çok daha makul görünüyor.

Dikkat çekici bir şekilde, kurucu ortak dijital para piyasasının mevcut durumu ile ilgili olarak son birkaç haftadır eleştirel yorumlarda bulundu. Yine böyle bir tweetinde, bu teknolojinin henüz kitleler için yararlı ya da pratik olduğu kanıtlanmadığı için kripto para piyasa hacminin yarım trilyon doları hak edip etmediğini sordu.

Twitter’da ilgilendiği bir başka konu da, toplumun dijital para birimlerine bakışını, olgunlaşmamış davranışlarını ve piyasayı kızıştıran fiyat odaklı spekülasyonunu kınamasıydı. Aslında, sonraki bir tweet’te, toplulukta bir şeyler düzelmezse, bu alandan ayrılma ihtimalini ima etti.

Buterin’in bugün toplamda 300 milyon Dolar değerinde 375 bin Ether’i bulunuyor. Buterin, son olarak elindeki Ether’lerin bir kısmını Nisan 2016’da tanesi 10$’dan satmıştı. Daha sonra bu hamlesinin kripto para portföyünü çeşitlendirme amaçlı olduğunu açıklamıştı.

Ethereum’un göreceli başarısı ve Casper protokolünün hızla devreye alınması düşünüldüğünde Vitalik Buterin muhtemelen yakın bir zamanda piyasadan çıkmayacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl