Bitcoin’den sonra: Türkiye’de Ethereum ile futbolcu transferi

Çanakkale'den bir futbol kulübü, 32 yaşındaki bir futbolcuyu 1 ton buğday ve 1 ton ayçekirdeğinin yanı sıra 4 bin 500 TL'lik Ethereum karşılığında kadroya kattı.

Çanakkale 2. Amatör B Grubu ekiplerinden Bolayır Gençlikspor, 32 yaşındaki futbolcu Osman Yusufoğlu’nu 1 ton buğday, 1 ton ayçekirdeği ve 4 bin 500 TL değerinde Ethereum karşılığında transfer etti.

‘İlginç olacağını söylediler’

Transferinin ardından DHA’ya açıklamalarda bulunan Yusufoğlu, “Bursa’da yaşıyorum. Bursa’da futbol oynamaya başladım. Daha sonra iş için Gelibolu’ya geldim ve burada da güzel bir teklif aldım. Teklifi kabul etmemek imkansızdı. Ortada hem Bitcoin tarzı sanal para, hem buğday hem de ayçekirdeği vardı. Sanal paradan ziyade beni cezbeden şey buğday ve ayçekirdeği oldu. Yöneticiler sağ olsunlar. İlginç olacağını söylediler ve ben de teklifi kabul ettim. Bir ton ayçekirdeği ve bir ton buğday var. Tabi önce iki ton için anlaşmıştık ama birer tona düştü.” dedi.

Bolayır Gençlikspor ikinci başkanı Bayram Koç ise “Bu arkadaş ile tesadüfen karşılaştık ve sonra transfer etmeye karar verdik. Lisansı vardı. Biz de Türkiye’de ilk olsun diye köyün geçim kaynağı olan ne dedik, buğday, ayçekirdeği ve bir de sanal para. O da tamam dedi, kabul etti.” şeklinde konuştu.

Bitcoin ile ilk futbolcu transferi Türkiye’de

Geçtiğimiz yılın Ocak ayında dünyanın ilk Bitcoin ile futbolcu transferi Türkiye’de gerçekleştirilmişti. Sakarya 1. Amatör B Grubu takımlarından Harunustaspor, Karasu Kültürspor’dan kadrosuna kattıkları Ömer Faruk Kıroğlu’nun 4 bin 500 TL’lik transfer ücretinin yarısını 0.0524 Bitcoin’le ödemişti. 0.0524 BTC, şu anda yaklaşık olarak 1100 TL ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl