Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum 2.0 token’ları menkul kıymet olabilir, CFTC Başkanı uyarıyor

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert, Ethereum 2.0 token'larının menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğine dair uyarı işaretleri verdi.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı, inovasyonun gelişebileceği bir ortam yaratmak istediklerini ama proof-of-stake ağlarının regülatörler için problemli olabileceğini söyledi.

Decrypt’in bildirdiği gibi, dün CoinDesk’in ev sahipliğinde New York’ta düzenlenen bir konferansta konuşan Başkan Heath Tarbert, PoS token’larının menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğine dair uyarı işaretleri verdi.

Tarbert, konferans sırasında proof-of-stake’in kullanılacağı Ethereum 2.0 hakkında bir soruya yanıt olarak “Bunun hakkında dikkatlice düşünüyoruz.” dedi. Başkan ayrıca madenciliğin doğası gereği stake mekanizmasına göre daha merkeziyetsiz olduğunu ifade etti.

PoS sistemi, node’ların blok oluşumu için coin’leri sisteme yatırmasını gerektiriyor. En fazla coin’e sahip olan node’lar, bir sonraki bloku yaratma ve ödül elde etme hakkı kazanıyor. Dolayısıyla node’larına yatırılan coin’lerden kâr vadeden hizmetler son zamanlarda popüler hâle geldi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde bu pratik, potansiyel olarak ortak bir girişimin varlığı ve taraflar arasındaki bir yatırım sözleşmesi gibi Howey Testi maddelerini ihlal ettiğinden Ethereum 2.0’ın bir menkul kıymet olarak sınıflandırılma ihtimaline kapı açtı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl