Chipotle’ın “Proof of Steak” kripto promosyonu kapış kapış gitti

Amerikalılara Meksika yemeklerini sevdiren ünlü fast-food zinciri Chipotle, Ethereum Merge güncellemesinin yüzde 99.95 daha az enerji tasarrufu sağlamasına ithafen müşterilerine Ethereum ile alacakları yemekte yüzde 99.5 oranında indirimli bir promosyon sundu. Chipotle promosyona “Proof of Steak” adını verdi.

Bloomberg’ün haberine göre Chipotle’da 20 dolara kadar kullanılabilen indirim, müşterilerin toplamda 20 bin dolarlık ürün almasının ardından perşembe gecesi sona erdi. Normalde indirim 4 Ekim Salı gününe kadar devam edecekti.

Bu girişim, dijital token’lara benzersiz bir kullanım alanı sağladı. Microsoft ve Gucci gibi birçok büyük firma, Bitcoin’leri ödeme olarak kabul edeceklerini açıklamıştı. Chipotle da haziran ayında müşterilerin kripto para ile ödeme yapabileceğini duyurmuştu.

Genel hedef Web3 topluluğunda hayranlar oluşturmak

Chipotle’ın pazarlama müdürü Chris Brandt yaptığı açıklamada, “Genel hedefimiz, ‘Proof of Steak’ gibi topluma gerçek değer katan aktivasyonlarla kültür ve farklılık yaratarak Web3 topluluğunda yeni nesil Chipotle hayranları oluşturup onlara ulaşmak” dedi.

Chipotle kampanya için bir dijital ödeme şirketi olan Flexa ile ortaklık kurdu. Bir Chipotle temsilcisinin aktardığına göre, Flexa özellikli SPEDN uygulaması, kullanıcıların ödeme için dijital hediye kartları oluşturmasına olanak tanıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl