Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase’de Ethereum Classic (ETC) fiyatı, piyasanın %70 üzerine çıktı

ethereum-classic

Önde gelen kripto para borsalarından ABD merkezli Coinbase’de Ethereum Classic’in (ETC), diğer borsalardan önemli ölçüde ayrıştı. TSİ 20.00 civarında Coinbase Pro üzerinde ETC’nin fiyatı 15 dolara kadar çıktı. Bununla birlikte aynı dakikada Binance ve diğer borsalarda fiyat, yaklaşık 8.8 dolardı. ETC, Coinbase’de yüzde 70 primle işlem gördü.

Coinbase, bu fiyat farkının önüne geçmek için çareyi piyasa emirlerini kapatmakta buldu. Bilindiği üzere piyasa emirlerinde herhangi bir hedef fiyat girmeden emir vermek mümkün oluyor ve bu da fiyatta kaymayı artırıyor.

Borsadan yapılan açıklamada; tüm ETC işlem çiftlerinde piyasa emirlerinin kapatıldığı ve yalnızca limit emir seçeneğinin kullanılabileceği belirtildi. Bu karar sonrası ETC fiyatı 12 dolara geriledi fakat yine de piyasanın geri kalanından yüzde 40 daha yüksek.

Fiyat farkının nedeni ne?

Fiyat farkındaki en büyük neden, şu anda ETC’de arbitrajcıların Coinbase Pro’yu kullanamıyor olmaları. Coinbase Pro’da ETC yatırma işlemleri için 91,000 blok onayı isteniyor. Bu da bugün borsaya ETC aktarımı yapıldığında, bu paranın 2-3 hafta içinde hesaba geçeceği anlamına geliyor. Coinbase, bu uzun onay süresini, Ethereum Classic blok zincirine yapılan saldırılardan zarar görmemek için uzattı. ETC’ye geçmişte birçok kez saldırı oldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl