tipobet

Ethereum Classic’te isim değişikliği teklifi

Ethereum Classic geliştiricilerinden biri, isim değişikliği önerisinde bulundu. Ona göre bu gerçekleşirse ETC, büyük birçok kripto paranın önüne geçecek.

Ethereum Classic’in geliştirilmesi için çaba gösteren Ethereum Classic Labs’ten Stevan Lohja, Ethereum Classic’in isminden “Ethereum”un kaldırılması durumunda birçok büyük kripto paranın önüne geçeceğini iddia etti.

Ethereum Classic Labs’te teknoloji koordinatörü olarak çalışan Lohja, bir Twitter gönderisinde konuyla ilgili olarak “Ethereum Classic’in, ‘Ethereum’u markasından kaldırırsa piyasa kapitalizasyonuyla en büyük kripto paraların çoğunun önüne geçeceğinden kesinlikle eminim.” ifadelerini kullandı.

Ethereum Classic, esasen orijinal Ethereum blok zinciri. 2016 yılında DAO skandalının ardından gelen çatallanma ile Ethereum ve Ethereum Classic adlı iki ayrı zincir ortaya çıktı. Bugünkü Ethereum, değiştirilerek yoluna devam ederken Ethereum Classic orijinal zincir olarak kaldı. İki zinciri birbirinden ayırt etmek için orijinal zincire “Ethereum Classic” adı verildi.

Ether, bugün piyasa kapitalizasyonuyla en büyük altcoin iken Ethereum Classic, 21. sırada.

Lohja’nın Ethereum Classic’in kendisini Ethereum’dan tamamen ayırması önerisi, kâr amacı gütmeyen ETC Cooperative’in direktörü Yaz Khoury’den de destek gördü.

Görünüşe göre bu konu 3-4 Ekim tarihlerinde Kanada’nın Vancouver şehrinde düzenlenecek olan ETC Classic Zirvesi’ndeki sıcak gündemlerden biri olacak.

Fotoğraf: Flickr/ETC

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun