Japon borsaları, Ethereum Classic desteğini bir bir kesiyor

Japonya'nın önde gelen kripto para borsaları bitFlyer ve Coincheck, Ethereum Classic yatırma işlemlerini ve alım satımını durdurdu.

Japonya’nın en büyük kripto para borsaları bitFlyer ve Coincheck, Ethereum Classic desteğini askıya aldıklarını açıkladı. Gerekçe olarak ise Ethereum Classic blok zincirinin yakın zaman önce %51 Saldırısına maruz kalması gösterildi.

Müşterilerinin çıkarına en uygun şekilde hareket ettiğini vurgulayan bitFlyer, platforma bir süre ETC yatırılamayacağını açıkladı.

Öte yandan Coincheck de bugünden itibaren Coincheck’in web ve mobil uygulamalarında ETC alım satımının ve yatırma işlemlerinin askıya alındığını bildirdi. Coincheck’in açıklamasında, “Güvenli bir şekilde gerçekleştiremeyeceğimizden dolayı ETC’yi desteklemeyi durdurmaya karar verdik.” denildi.

Ağustos ayında, Ethereum Classic geliştiricileri, blok zincirine yapılan saldırı sonucunda zincirin 10,904,146 numaralı blokta ikiye bölündüğünü doğruladı. Zincir, 3693 blok boyunca yeniden düzenlenirken tahmini toplam zarar 807 bin 260 ETC’ydi. Bundan beş gün sonra Ethereum Classic, ikinci bir %51 Saldırısı daha yaşadı. Geliştiriciler, bunun ardından ağı korumak için bir önlem listesi hazırladılar.

Ethereum Classic saldırısından en çok kripto para borsası OKEx zarar gördü. Önde gelen borsadan yüz binlerce ETC çekildi.

Haberin yayına girdiği dakikalarda ETC 5.22 dolardan işlem görüyor ve 606 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük 33. kripto para.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl