Ether hacimlerinde görülmemiş seviyeler: “Birileri çok fazla ETH alıyor”

Geçen hafta boyunca Ethereum'da hacimler, daha önce hiç görülmemiş seviyelerdeydi. Bir analist buna dikkat çekerek "Birileri çok fazla miktarda ETH satın alıyor" dedi.

Ether, piyasa değeri ile en büyük ilk 10 kripto para içinde Tezos’la birlikte son bir ayın en iyi performans gösteren kripto parası oldu. Ether’in fiyatı, 165 dolardan 280 dolara yükselerek ABD Doları’na karşı yüzde 70 arttı.

Öte yandan analist Alex Krüger‘e göre, Ethereum‘un son yedi gün içindeki ortalama işlem hacmi, 2019 yılının ikinci yarısından dört kat daha yüksekti. Krüger, “Geçen haftaki ortalama işlem hacmi, 2019’un ikinci yarısındaki ortalama hacimden 4 kat daha büyüktü. Birileri çok fazla ETH satın alıyor.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Ether, son zamanlarda tarihin en yüksek işlem hacmi verilerine ulaşıyor. 13 Şubat’ta işlem hacmi 28 milyar dolara dayanmıştı. 2018 yılının Ocak ayında, fiyatın 1400 dolar ile bugünden 5 kat daha yüksek olduğu günlerde ise günlük hacim 10 milyar dolardı.

Ether’deki bu hareketliliğin ardında merkeziyetsiz finansta (DeFi) görülen ilerlemelerin etkisinin büyük olduğu düşünülüyor. Ek olarak Ethereum 2.0’ın ilk aşamasının 30 Temmuz 2020’ye kadar başlatılacağı beklentisi de fiyata yansıyor olabilir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl