Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Türkiye merkezli Blockchain girişimine ConsenSys desteği

Türkiye merkezli Blockchain girişimi Blok-Z, Ethereum'un kurucu ortağı Joseph Lubin'in başında bulunduğu ConsenSys'ten destek alacak.

Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys’in yatırım kolu ConsenSys Ventures, hızlandırma programı Tachyon için 10 Blockchain girişimi seçti.

ConsenSys’e göre bu 10 girişimin tümü, ünlü girişimciler, Ethereum geliştiricileri ve risk sermayedarlarıyla toplantı ve ders olanağının yanı sıra ConsenSys ağına erişim elde edebilecekler. Kuluçka çalışmaları, Berlin ve San Francisco’da gerçekleştirilecek.

Ayrıca girişimlerin her biri programın bir parçası olarak 100 bin dolar alacak.

ConsenSys Ventures’in yönetici ortağı Kavita Gupta, konuyla ilgili açıklamasında “ConsenSys ve Ethereum ekosistemlerinin desteğiyle, girişimcilerimize hem kısa hem de uzun vadede başarılı olmaları için gereken tüm imkanları sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Seçilenler arasında Türkiye’den bir girişim de var

ConsenSys’in hızlandırma programı için seçilen 10 Blockchain girişimi arasına Türkiye’den Blok-Z de girmeyi başardı.

Kendisini “Yeni nesil aracısız enerji ticareti” olarak tanımlayan Blok-Z, 2018 yılının başlarında kuruldu. Kurucu ortaklarının enerji ve yazılım sektörü başta olmak üzere 40 yılı aşkın yazılım, ürün yönetimi ve iş geliştirme deneyimlerine sahip olduğu Blok-Z, Blockchain teknolojisinin şimdi ve gelecekte ne kadar önemli olduğunun bilinci ile enerji piyasaları için Blockchain tabanlı çözümler geliştiriyor.

Girişim, geliştirmekte olduğu ilk ürünü “Ener-Z” ile enerji piyasalarındaki tüm üreticileri, tedarikçileri ve tüketicileri Blockchain tabanlı bir platformda bir araya getirmeyi amaçlıyor. Şirket bu ürünüyle aynı şebede yer alan üreticilerle tüketicileri çok daha düşük miktarlarda kayıp kaçak ve iletim bedeli ödeyerek serbest bir piyasada birbirleri ile hiçbir aracı olmaksızın enerji ticareti yapabilmelerini sağlamayı planlıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl