Ayı piyasası etkisi: ConsenSys’den toplu işten çıkarma

Ethereum'un kurucularından Joseph Lubin'in liderliğindeki ConsenSys, çalışanlarının yüzde 13'ünü işten çıkarma kararı aldı.

Ethereum uygulamaları üretim stüdyosu ConsenSys, dün yapılan açıklamaya göre personelinin yüzde 13’ünü işten çıkarılıyor.

Şirketten yapılan açıklamada ConsenSys çözümleri, konuşmacılar ve hub hizmetleri dahil olmak üzere işletmenin çeşitli bölümlerinin yeni bir düzene sokulduğunu, bunun sonucunda ise elemanların %13 oranında azalacağı bildirildi.

Lubin, bu haftanın başlarında bazı projelerin personel sayısının düşebileceğini söylemişti. Gelişmeler, ilk olarak geçen hafta sonu çalışanlar gönderilen bir e-posta ile detaylandırıldı.

ConsenSys, Ethereum’un kurucularından biri olan Joseph Lubin tarafından finanse ediliyor. Oluşum, Ethereum platformunda uygulama başlatmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bazı piyasa gözlemcileri, ConsenSys’in aldığı bu kararı, mevcut ayı piyasasına bağladı. Piyasalar 2018’in başından bu yana düşüş seyrini sürdürüyor. Görünüm, son birkaç haftada Bitcoin’in 4,000 doların altına gerilemesi ile daha da kötüleşti. Sektördeki bazı projelerin, bu ayı piyasasında güçlükle ayakta durduğu söyleniyor.

Öte yandan Ethereum’un fiyatı da bugün 100 doların altına indi. Bitcoin ve Ripple’ın ardından en büyük üçüncü kripto para olan Ethereum, daha doğru bir ifade ile Ether, şu sıralarda 97 dolardan işlem görüyor.

Haber: CoinDesk

→ ETHEREUM’UN FİYATI COINBASE’DE ANİDEN 13 DOLARA DÜŞTÜ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl