%520.000 kâr eden Ethereum cüzdanı, 8 yıl sonra ‘uyandı’

Sekiz yıldır hiçbir işlem gerçekleştirilmeyen bir Ethereum cüzdanı, dün akşam ilk kez transfer yaptı. Cüzdan sahibi, kripto para borsası Coinbase’e 32.1 ETH aktardı.

X’te (eski adıyla Twitter) blok zinciri veri analizi üzerine paylaşımlar yapan Lookonchain’e göre, söz konusu cüzdanın sahibi, Ethereum’un ICO (token satışı) dönemindeki ilk yatırımcılarından biriydi ve 200 ETH almıştı. Öte yandan yapılan incelemeler, cüzdanın shemnon.eth adını kullandığını ve Danno Ferrin ile bağlantılı olduğunu ortaya koydu. Ferrin, Ethereum’un çekirdek geliştiricilerinden biri ve öncesinde Oracle, Google ile ConsenSys gibi şirketlerde görev aldı.

Cüzdan değeri yüzde 500 binden fazla arttı

Her bir ETH, ICO sırasında yaklaşık 0.31 dolara satılmıştı. Dolayısıyla 32.1 ETH için yalnızca 9.95 dolar ödenmişti. 32.1 ETH’nin bugünkü değeri ise yüzde 522 bin 210 artışla 52 bin dolar.

ETH’leri borsaya neden taşıdı

Akıllardaki soru, cüzdan sahibinin bu ETH’leri 8 yıl bekledikten sonra neden kullanmaya karar verdiği. Yatırımcının bu işlemi satış amacıyla yaptığı düşünülüyor. Öte yandan varlıklarının büyük bölümünü ise halen tutuyor. Cüzdanda yaklaşık 272 bin dolar değerinde 168 ETH bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl