Ethereum cüzdanı MetaMask’in aktif kullanıcı sayısı 21 milyonu geçti

Ethereum yazılım şirketi ConsenSys’in amiral gemisi ürünü Ethereum cüzdanı MetaMask, aylık aktif kullanıcı sayısında önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Bugün yapılan açıklamada, cüzdanın aylık aktif kullanıcı sayısının 21 milyonu geçtiği bildirildi.

Bir mobil uygulama ve tarayıcı uzantısı olarak var olan MetaMask, 21 milyon kullanıcıyla 2020’ye göre 38 katlık bir artış yaşadı. Bu büyük artış; DeFi, sabit coin’ler ve NFT’ler ile Ethereum ekosistemindeki büyümeyle beraber geldi. Nisan ayındaki rakam ise 5 milyondu. Sadece Nisan ayından bu yana yüzde 400’ün üzerinde bir büyüme gerçekleşti.

Öte yandan ConsenSys de bugün 200 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Şirketin değerlemesi de 3.2 milyar dolara çıktı. Yatırım turunda Marshall Wace, Third Point, DeFiance Capital, Animoca Brands ve HSBC gibi geleneksel şirketlerle kripto para şirketleri yer aldı. ConsenSys, 2014 yılında, aynı zamanda Ethereum’un da kurucularından olan Joseph Lubin tarafından kuruldu. Şirket, elde edilen yeni finansmanı, MetaMask ve Ethereum altyapı sağlayıcısı Infura’nın genişletilmesinin yanı sıra küresel olarak 400 yeni işe alımı desteklemek üzere kullanacağını belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl