Ethereum kurucu ortağının cüzdanından borsaya 22.000 ETH transferi

Ethereum blok zincirinin kurucu ortaklarından Jeffrey Wilcke'nin cüzdanı 2 yıldan fazla bir süre sonra hareket etti. Cüzdandan Kraken borsasına 41 milyon dolar değerde 22.000 ETH yollandı.

Daha önceki yıllarda da yüksek meblağlardaki transferleriyle konuşulan Ethereum kurucu ortaklarından Jeffrey Wilcke, bugün TSİ 14.28’de 41.13 milyon dolar değerde 22.000 Ether’i Kraken borsasına yolladı.

Wilcke’nin bu cüzdandaki son transferi yaklaşık 29 ay önce, 6 Ocak 2021’de gelmişti. Ethereum kurucusu o dönem de yine Kraken borsasına gönderim yapmış ve 15.000 ETH transfer etmişti. O dönem Ether fiyatı yaklaşık 1100 dolar civarında bulunuyordu.

Jeffrey Wilcke’nin cüzdanında şu anda da hala 150 bin adet Ether bulunuyor. Bu Ether’lerin bugünkü toplam değeri ise yaklaşık 280 milyon dolar civarında…

Ethereum kurucu ortağı, kripto para borsası Kraken'e 22 bin ETH aktardı.
Ethereum kurucu ortağı Jeffrey Wilcke, kripto para borsası Kraken’e 22 bin ETH aktardı.

Satış mı gelecek?

Bilindiği üzere yatırımcıların borsaya yaptıkları bu tür transferler genelde satış emaresi olarak görülüyor. Fiyat dalgalanmalarından etkilenmek istemeyen ve dolayısıyla zaman kaybetmek istemeyen yatırımcılar, satışlara hazırlıklı olmak amacıyla fonlarını önceden borsalara taşıyorlar. Öte yandan Wilcke’in bu ETH’leri Kraken’deki işlemlerinde teminat olarak kullanıyor ve bu amaçla taşıyor olması da mümkün.

Wilcke’nin son transferi yaptığı 2021 yılının ocak ayı, o dönemin boğa sezonunun başlangıcı olarak görülüyordu. Ethereum kurucusunun borsaya transfer yaptığı gün 1100 dolar civarında fiyatlanan Ether, sadece 5 ay sonra, mayıs ayının ortasında ise o dönemin en yüksek seviyesi olan 4200 dolara kadar yükselmişti.

Jeffrey Wilcke, 2019 yılında da yine Kraken borsasına 92.000 adet Ether yollamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl