Ethereum danışmanı Nerayoff: Ethereum, 2018’de katlanarak büyüyecek

Girişimci ve Ethereum danışmanı Steven Nerayoff, 2018'de Ethereum'un artan bir şekilde kullanılacağını bunun da fiyatın yükselmesini sağlayacağını söyledi.

2017’de en fazla büyümeyi göstermemiş olabilir, ancak Ethereum, piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para olarak Bitcoin’in arkasından yerini aldı. Bir Ether’in değeri 12 aylık dönemde 10 $’dan, 1.000 $’a taşındı.

İki kripto para birimi benzer bir başarıya sahipti, ancak buna karşın onların temelinde bulunan Blockchain teknolojisi farklı.

Ethereum’un amiral gemisi akıllı sözleşme sistemi onu Bitcoin‘den ayırarak ICO’ların önde gelen platformu haline getirdi ve altyapısını geliştiricilerin kendi uygulamaları için kullanmalarını sağladı -yaygın olarak merkezi olmayan uygulamalar diye bilinen (dapp).

Bu aslında Ethereum’un varlık nedeni, geliştiriciler için Investopedia tarafından tanımlandığı gibi uygulamalar yaratarak para kazanacakları bir Blockchain çözümü sağlıyor.

Bu hafta CNBC’ye konuşan Ethereum danışmanı Steven Nerayoff Ethereum protokolünün açık kaynaklı işlevselliği, geniş bir Blockchain uygulama çeşitliliğine uyum konusunda öncülük edebilir.

“Çok çeşitli sektörlerde muazzam miktarda büyüme görüyorsunuz. Finans teknolojileri sektörü aslında olağan bir alan, ancak şimdi giderek daha yaratıcı hale geldiğini görüyorsunuz. -petrol ve gaz endüstrisinde projeler bulursunuz, hükümetlerin uygulamalarında kullanıyor olduğunu görürsünüz, oyun endüstrisinde görürsünüz, ve daha bir çok alanda…”

CryptoKitties’in başarısı, geliştiricilerin Ethereum’un yazılımını yenilikçi uygulamalar oluşturmak için nasıl kullanabileceğinin en iyi örneği. Popüler çevrimiçi oyun o kadar başarılıydı ki, 2017’de o en büyük dapp olurken Ethereum ağı üzerinde büyük bir zorlanma meydana geldi.

‘Ethereum’un artan kullanımı fiyatın yükselmesini sağlayacak’

Nerayoff’a göre, kaçınılmaz olarak, Ethereum’un artan kullanımı, fiyatın da yükselmesini sağlayacaktır.

“Ethereum’da net olarak gördüğünüz şey, projelerin sayısının çok fazla artmasıdır. Şu anda ekosisteme milyarlarca dolar dökülüyor, bu yıl belki de geçen yıla göre 10 kat fazla proje olacak ki bu da fiyatı kolaylıkla iki katına çıkarabilir, yıl sonuna kadar fiyatın üç katına çıkması da olası.”

Haberin yayına girdiği sıralarda Ethereum’un toplam piyasa değeri 120 milyar Dolar’ın üzerindeydi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl