Messari’ye göre, DeFi rüzgarı ile basamak atlayabilecek 4 altcoin

Kripto para araştırma şirketi Messari, Ethereum'un ölçeklendirme zorlukları karşısında paralel bir DeFi ekosisteminin güçlenebileceğini belirterek 4 altcoin'e dikkat çekti.

5613 0
defi

Messari araştırmacısı Ryan Watkins, piyasa çapı küçük 4 altcoin’e dikkat çekti.

Bu altcoin’lerin son dönemin yükselen yıldızı merkeziyetsiz finansla (DeFi) birlikte en büyük ikinci blokzincirin yanında yükselebileceğini düşünen Watkins, konuyla ilgili görüşlerini birkaç tweet’le aktardı:

“Ethereum ölçeklendirme zorluklarıyla karşı karşıya kalıyor ve DeFi’a olan ilgi parabolik bir şekilde artıyor. Şu anda paralel bir DeFi ekosisteminin ortaya çıkması için daha iyi bir zaman olamaz.”

Terra (LUNA)

Watkins bu altcoin’lerden Terra’nın (LUNA) Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en yüksek işlem ücretine sahip olduğunu, buna rağmen bu altcoin’in yıllık 3.8 milyar dolarlık işlem hacmi üretmeye doğru yol aldığını ve işlem ücretlerinden de 26 milyon doları ‘cebe indireceğini’ söylüyor. Watkins Luna için ‘büyük kazanan’ yorumunu yaptı:

“Eğer LUNA, arkadaşları (DeFi token’ları) gibi değerlenirse 3.53 dolara ulaşır ki bu da şu an ile kıyasladığınızda 10 katı değer kazanması demek”

Kava (KAVA)

Watkins’in incelediği bir başka merkeziyetsiz coin ise, bir borç verme platformu olan KAVA. Watkins’e göre KAVA ilginç bir para politikası uyguluyor ve platform, kredi faizleri ödendiği zaman KAVA yakıyor. Bu da stake yapanlar ve likidite sağlayıcıları ödüllendirildiği zaman ortaya çıkan KAVA’ların yarattığı enflasyonu engelliyor. Watkins ayrıca KAVA’nın zincirler arası çalışan ekosistemi Cosmos sayesinde çok daha büyük amaçları olduğunu da belirtti.

Band Protocol (BAND)

Watkins’in listesindeki bir sonraki altcoin, Blockchain dünyasını zincir dışı olaylara ve verilere entegre eden merkezi olmayan oracle ağı Band Protocol (BAND).

Bu yıl BAND ve Chainlink’in çok iyi performans gösterdiğini belirten Watkins, iki coin arasındaki büyük değer farkının ise BAND’ın çok daha fazla yükselebileceğinin işareti olduğu yorumunu yaptı.

THORChain (RUNE)

Watkins’in dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğü altcoin ise THORChain (RUNE). Bu altcoin’in, önemli bir coin meblağını kendi sirkülasyonunun dışında tutan akıllı ekonomik tasarımını yorumlayan Watkins şunları söyledi:

“Doğrulayıcılar ve likidite sağlayıcıları arasındaki ilişki, ağda stake edilen ve bağlanan RUNE değerinin, likidite havuzlarında tutulan harici varlıkların değerinin 3 katı olması gerektiğidir (çünkü her havuzun yüzde 50’si RUNE’dur).

Watkins ayrıca RUNE’un merkeziyetsiz likidite ağı tarafından desteklenen tüm varlıklar için temel çift görevi gördüğünü ve bu token’ın likidite havuzlarındaki varlıkların hareketlerini kontrol etmek için bir teminat olarak kullanıldığını belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl