Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kurumsal şirketler için sırada Ethereum mu var? “Değerinin altında”

Kripto para veri şirketi CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju'ya göre, kurumsal yatırım bağlamında Ethereum değerinin altında.

bitcoin-ethereum-litecoin

Başta MicroStrategy ve Square olmak üzere birçok şirketin son dönemde Bitcoin’e ciddi şekilde yatırım yapması kripto para piyasasına adeta bahar getirdi. BTC 28 bin dolar seviyelerine çıkarken Ethereum ise 2018 başından bu yana en yüksek fiyatına ulaştı. Herkesin yeni bir altcoin sezonu beklentisi içine girdiği bu dönemde ise zincir üstü veri firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’dan önemli bir iddia geldi.

Twitter hesabından kurumsal şirketlerin yaptığı kripto para yatırımlarına değinen Ju, firmaların Bitcoin’in ardından Ethereum’u da portföylerine katmak isteyebileceklerini kaydetti:

“Kurumsal yatırım bağlamında Ethereum değerinin altında. Kurumsal şirketler Bitcoin’in ardından Ethereum’u da portföylerine dahil etmeyi düşünebilirler.

Grayscale’in yönetimi altındaki ETH / Grayscale’in yönetimi altındaki BTC = 1 / 7.76

ETH piyasa değeri / BTC piyasa değeri = 1 / 6.07

Burada yüzde 27’lik bir boşluk var. Daha çok ETH alacaklar.

Saçma bir hesaplama gibi görülebilir ancak… Eğer Grayscale müşterileri piyasa değerlerine dayalı olarak portföylerini yeniden ayarlamak isterlerse ETH fiyatı 903 dolara ulaşabilir (Şu anki fiyat 714 dolar)

Portföylerine ETH kabul edinceye kadar biraz Ethereum alacağım ve tutacağım”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl