Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Borsalarda ETH oranı düşerken en büyük Ethereum cüzdanları ekleme yaptı

Kripto para araştırma ve analiz platformu Santiment, en büyük 10 Ethereum balinasının, Ether arzının yüzde 2.12'lik kısmını daha satın aldığını belirtti. Balinaların tuttuğu toplam arz oranı da yüzde 20.58 oldu.

ethereum-eth

Santiment’e göre, Ethereum fiyatının düşmesi balinaların daha ucuz seviyelerden alım yapmaya başlamasını sağladı. En büyük Ethereum cüzdanları, 4360 dolarlık ATH’sinden sonra ciddi bir düşüş yaşayan ikinci en büyük kripto parayı alt seviyelerden aldılar ve fonlarını yüzde 2.12 civarında artırdılar.

Toplam arz yüzde 20.58’e çıktı

Veri sağlayıcısı şirketin tweet’ine göre en büyük 10 Ethereum cüzdanı toplam Ethereum arzının tam yüzde 20.58’ini elinde bulunduruyor. Bu cüzdanların ayrıca Mayıs 2017’den bu yana ETH topladıkları bildirildi. En büyük ikinci kripto para, 12 Mayıs tarihinde, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı ancak bu zamandan sonra çok ciddi bir düşüş yaşadı. Balinalar ise 12 Mayıs’tan sonra ciddi bir düşüş yaşanan 41 gün içinde cüzdanlarına yüzde 2.12’lik ETH daha eklediler.

En büyük Ethereum cüzdanları, son 41 gün içinde önemli miktarda ekleme yaptı

Borsalardaki ETH oranı da düşüyor

Bu ay başında Santiment hem Bitcoin hem de Ethereum yatırımcılarının fonlarını borsalardan büyük meblağlar halinde çekmeye başladıklarını belirtmişti. Santiment’e göre, ETH arzı 2 Temmuz 2018’den bu yana merkezi borsalardaki en düşük seviyesine ulaştı ve bu durum, kısa vadede anlık büyük satışların önüne geçebilir. Ethereum haberin yazıldığı dakikalarda ise 1900 dolar civarında işlem görüyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık yüzde 60 altında…

Şirket, geçtiğimiz günlerde verdiği bilgide, Ethereum gibi Bitcoin yatırımcılarının da merkezi borsalardan ciddi şekilde Bitcoin çektiklerini ve bunun yükseliş beklentisiyle yapıldığını belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl