Kripto analisti, ETH satın almak için en iyi dönemleri açıkladı

Önde gelen bir kripto uzmanı olan Benjamin Cowen, Ethereum’un potansiyelini tam olarak ortaya koymaya henüz hazır olmadığını ileri sürdü.

Cowen, Ethereum’un tarihsel ortalama aylık yatırım getirisini (ROI) inceledi. Analizine göre üçüncü çeyrek, yani yaz ayları, ETH biriktirmek veya elde tutmak için en uygun dönem olmayabilir. Bunun yerine tarihsel veriler, Ether biriktirmek için en iyi dönemlerin dördüncü çeyreğin sonları veya ilk çeyreğin başları olduğunu gösteriyor.

Ether yatırımı için en uygun zamanlar

Analistin aktardığına göre bir yıllık dönemin analizi, ortalama olarak aralık ve ocak aylarının en uygun koşulları sergilediğine işaret ediyor.

Cowen, temmuz ayını ise en olumsuz ay olarak belirledi. Konuyu değerlendirirken, ETH’nin bir önceki yılın temmuz ayındaki konumunu düşünmenin faydalı olacağını vurguladı. Analiste göre mevcut fiyat, geçmişte görülen fiyattan önemli ölçüde farklı değil. Değişim, bir önceki yılın temmuz ayında kaydedilen fiyatla aynı hizada olan birkaç yüz dolarlık bir aralıkta. Nisan-temmuz döneminde, özellikle de ilk yıl içinde yapılan alımların yatırım getirisinde (ROI) gözle görülür bir düşüş var. Ancak dördüncü çeyreğe doğru ilerledikçe yatırım getirisi artma eğilimi gösteriyor.

Cowen, Ethereum ile ilişkili mevsimselliğin altını çizerek, ETH’yi aralık ve ocak ayına doğru biriktiren yatırımcıların tarihsel olarak daha iyi getiri elde ettiğini belirtti.

ETH aylık ortalama getirileri
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl