Ethereum tarihinin en kötü çeyreğini yaşadı – 2018’de neler yanlış gitti?

Ethereum'un Ether token'i 2018'in ilk çeyreğini yüzde 47.5 düşüşle kapattı. Bu, tarihin en kötü çeyreği olarak kayıtlara geçti.

Ethereum’un Ether token’i 2018’in ilk çeyreğini yüzde 47.5 düşüşle kapattı. Bu, tarihin en kötü çeyreği olarak kayıtlara geçti.

Muazzam çöküş, kripto para piyasalarındaki genel bir düşüş eğiliminin ortasında gerçekleşirken Ethereum‘a özgü problemlerle birlikte daha da şiddetlendi.

Bununla birlikte bu düşüş, ilk bakışta önemli gibi görünse de 2017 yılında yaşanan yüzde 9382’lik ralli göz önüne alındığında yalnızca kovada bir damla.

Yukarıdaki tarihsel verilere bakıldığında Ether’in bundan önceki en kötü çeyreği, 2016 yılının dördüncü çeyreğindeki yüzde 40’lık düşüştü. Fiyat, 13.97$’dan 7.97$’a gerilemişti.

2018’de yanlış giden ne vardı?

Ethereum’la ilgili olarak 2018’le birlikte ICO’lardan kaynaklanan bazı endişeler vardı. Her şeyden önce geçtiğimiz yıl ICO’ların büyük bir bölümünün dolandırıcılık aracı olarak kullanılması güveni sarstı. Bunun yanı sıra düzenleyici otoriteler, ICO’ların üzerine her zaman olduğundan daha sert bir şekilde gitmeye başladı.

Ek olarak ICO’larla ilgili Google, Facebook ve Twitter gibi internet dünyasının dev oyuncuları birbiri ardına reklam yasağı kararları aldı.

Bir başka etken de kripto para piyasasının genel durumunun pek de iç açıcı olmaması.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl