Ethereum’un Constantinople güncellemesi yine ertelendi!

Ethereum'da 17 Ocak'ta gerçekleştirilmesi beklenen Constantinople güncellemesi, güvenlik açığı keşfi sonrası bir kez daha ertelendi.

CoinDesk’te yer alan habere göre Ethereum‘un uzun süredir beklenen Constantinople güncellemesi, planlanan değişikliklerden birinde bir güvenlik açığı tespit edildikten sonra ertelendi.

Akıllı sözleşme denetleme şirketi ChainSecurity, bugün uygulanması halinde Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1283’ün kod üzerinde saldırganların kullanıcıların paralarını çalabileceği bir açık bırakabileceğini bildirdi. ChainSecurity’nin uyarısı üzerine yapılan durum değerlendirmesinin ardından sert çatalın geçici olarak ertelenmesinde karar kılındı.

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin’in de dahil olduğu görüşmelerde hatayı düzeltmenin uzun süreceği ve güncellemenin gerçekleştirilmesi beklenen tarih olan 17 Ocak’a yetişmeyeceği sonucuna varıldı.

12.6 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonuyla en büyük üçüncü dijital para konumunda olan Ether, 24 saat içinde yüzde 6 oranında geriledi ve şu sıralarda 120 dolardan işlem görüyor. Dijital para, çatallanmanın ertelendiği haberi ortaya çıkmadan önce 130 dolardan el değiştiriyordu.

Öte yandan Constantinople güncellemesi ilk olarak 2018’in Kasım ayında etkinleştirilecekti ancak test ağında yayınlanan kodda bulunan birkaç hatadan ötürü 2019 yılına ertelenmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl