Trilyon dolarlık dev Ethereum için geliyor: Resmi başvuru yapıldı

Yönetimi altında 1.5 trilyon dolarlık varlık bulunan yatırım şirketi Franklin Templeton, bir süredir Ethereum’a yönelik gösterdiği ilgisini resmileştirdi. ABD merkezli şirket, spot Ethereum ETF başvurusu yaptı.

Böylece, Ethereum ETF’i için 8 ayrı şirket başvuru yapmış oldu. Franklin Templeton’dan önce BlackRock, Fidelity, ARK 21Shares, Grayscale, Invesco, VanEck ve Hashdex başvuru yapmışlardı.

Ethereum ETF kararları ne zaman verilecek?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF’lerine verdiği onayın ardından Ethereum ETF’lerini de onaylayacağı düşünülüyor. Söz konusu başvuruların 23 Mayıs 2024’e kadar onaylanması bekleniyor. Bu tarih, VanEck şirketinin Ethereum ETF başvurusu için belirlenen değerlendirme sürecinin son günü.

Bloomberg ETF analistleri, Ethereum ETF’lerinin onay ihtimalinin yüzde 70 olduğunu belirtiyor. Öte yandan İngiliz bankası Standard Chartered’ın analistleri de onay beklediklerini ifade etmişlerdi. Analistler, yayımladıkları raporda, “ABD’deki Ether ETF’leri için 23 Mayıs’ta onay bekliyoruz. Bitcoin ETF’leri nasıl 10 Ocak’ta toplu halde kabul edildiyse, Ether ETF’leri için de aynısı geçerli olacaktır. Eğer Ether, Bitcoin’in yolundan giderse ETH fiyatı 4 bin dolara ulaşabilir.” demişti.

Piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para olan ETH, 2 bin 637 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl