Ethereum ETF yarışından sürpriz bir kararla çekildiler

BlackRock ve Fidelity'nin ardından en büyük Bitcoin ETF'ine sahip olan Ark Invest, Ethereum yarışından çekildi.

Bitcoin ETF’lerinin kabulüne büyük katkı sağlayan Ark Invest, Ethereum ETF yarışından çekildi.

Cathie Wood’un CEO’luğunu yaptığı şirket, konuya ilişkin açıklamasında, “Ethereum ETF’iyle ilgili çalışmalarımızı sonlandırmış bulunuyoruz. Yatırımcılarımıza bu yenilikçi teknolojiye yatırım yapabilmelerini sağlamanın etkili yollarını değerlendirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Güncellenen S-1 başvurusunda ise Ark’ın adı kaldırıldı. Ark 21Shares Ethereum ETF olan fonun ismi, 21Shares Core Ethereum ETF olarak değiştirildi. Ark, Bitcoin ETF başvurusunda 21Shares ile iş birliği yapmıştı. Bu fon, halen ARKB kodu ve Ark 21Shares Bitcoin ETF adıyla işlem görmeyi sürdürüyor. Yönetimi altında ise 3.2 milyar dolarlık varlık bulunuyor.

21Shares yola devam edecek

Öte yandan 21Shares ise “SEC’nin son 19b-4 onayından dolayı heyecanlıyız ve ABD’li yatırımcıların bir varlık sınıfı olarak kriptoya erişimini artırmaya kararlıyız. 21Shares ve Ark, Ocak ayında piyasaya sürülen Ark 21Shares Bitcoin ETF’inin yanı sıra mevcut vadeli işlem ürünlerimizde de kararlı şekilde ortaklıklarını devam ettirmektedir.” dedi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen hafta spot Ethereum ETF’lerine ilişkin yapılan 19b-4 başvurularını onaylamıştı. ETF’lerin listelenmeye başlaması ve alım satıma uygun olması için S-1 dosyalarının da onaylanması gerekiyor.

Son güncellemeler cuma günü yapıldı

Ethereum ETF için başvuru yapan BlackRock, Fidelity, VanEck, Invesco & Galaxy ve Franklin şirketleri, son S-1 güncellemelerini perşembe ve cuma günleri yaptılar. ETF’lerin önümüzdeki hafta listelenebileceği düşünülüyor fakat sürenin uzama ihtimali de bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl