Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Zirveyi geçmeye çok yakın: Madenciler, Ether yığıyor

Madenciler tarafından tutulan Ether miktarı, tüm zamanların en yüksek seviyesini geride bırakmaya çok yakın. Madenciler, son birkaç aydır giderek artan miktarda Ether biriktiriyor.

Kripto para piyasaları veri platformu Santiment’e göre, Ether madencilik havuzlarının ellerinde bulunan Ether sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmeye çok yakın.

Santiment’in kurucusu Maksim Balashevich, Spencer Noon’un aylık Substack bültenine yazdığı yazıda, “Ether’deki istikrarlı birikim, madencilerin çoğunun projeye olan güvenlerinin yüksek olduğunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Madenciler tarafından tutulan ETH’lerin zaman içinde değişimi, kaynak: Santiment

Madencilerin elinde tuttuğu Ether miktarı, şimdiye kadarki en yüksek seviyesini Ekim ayında görmüştü. O ay madencilerin elinde 1.69 milyon ETH vardı ve miktar, bir kez daha neredeyse bu seviyelerde. ETH madencilik havuzlarının toplam bakiyesi, bundan bir yıl önce 1.52 milyon düzeyindeydi ve bir yılda yüzde 11’lik bir artış oldu.

1.69 milyonluk rekorun da önümüzdeki günlerde geçilmesi bekleniyor.

Bu arada Ether üretmek için kullanılan donanımların toplam hesaplama gücünü veya bir başka deyişle madencilerin ağa katılımını ifade eden hashrate, Ekim’den bu yana yaklaşık yüzde 19 geriledi.

Son olarak kripto para, Ocak ayı boyunca yüzde 37 değer kazandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl