Ethereum etkinliği Devconnect 2023, İstanbul’da gerçekleşecek

Ethereum Vakfı, Ethereum etkinlikler haftası Devconnect'in 13-19 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul'da düzenleneceğini duyurdu.

Ethereum Vakfı, Devconnect’in 2023 yılında İstanbul’da gerçekleştirileceğini duyurdu. Devconnect, ilk kez geçtiğimiz yıl Amsterdam’da düzenlenmişti.

Konuya ilişkin duyuruda, bir haftaya yayılan etkinliklerdeki oturum ve sohbetlere katılan birçok kişinin Devconnect’in tekrar yapılmasını istedikleri belirtildi. Ekip, bu sebeple bugün Devconnect’in geri geldiğini ve bu yıl 13-19 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacağını kaydetti.

Ethereum Vakfı neden İstanbul’u seçti?

Duyuruda, son aylarda Türk Ethereum topluluğu gibi kayda değer bir geliştirici ve öğrenci grubunun İstanbul’u tanıtmak için çok çalıştığına atıfta bulunuldu.

Devconnect 2023’ün yeri için çeşitli alternatifleri değerlendirmek üzere kapsamlı bir değerlendirme yapıldığı, bu kapsamda birden fazla potansiyel lokasyonun ziyaret edildiği, mekân turlarının düzenlendiği ifade edildi. Nihai sonuca varmadan önce, çok sayıda olasılığı kapsamlı bir şekilde değerlendirdiklerini belirten ekip, “Devconnect’i iki kıtanın buluştuğu Türkiye’nin canlı metropolü İstanbul’a getirmekten heyecan duyuyoruz. Ayrıca küresel Ethereum geliştirici topluluğu için inanılmaz bir etkinliğe ev sahipliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Depremler unutulmadı

Ethereum Vakfı, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 6 Şubat depremlerini de unutmadı. Türkiye’nin güneydoğusunu ve Suriye’nin kuzeybatısını derinden etkileyen yıkıcı depremler için “Yakınlarını ya da evlerini kaybedenlere en içten taziyelerimizi iletiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Blog yazısında konuyla ilgili ayrıca, “Devconnect’i İstanbul’a getirme kararının desteğimizi gösterebileceğini ve başkalarını da bu bölgeyi farklı şekillerde desteklemeye teşvik edebileceğini umuyoruz.” denildi.

İstanbul’un eşsiz güzelliği de cezbetti

Devconnect 2023 için İstanbul’un seçilmesinin bir başka nedeni de İstanbul’un Doğu ile Batı arasında bir köprü olarak sahip olduğu eşsiz konumdan yararlanmak olarak belirtildi. Ekip tarafından çoğu ülkeden vize almanın kolay olması da bir avantaj olarak not edildi.

Duyuruda, İstanbul’un mekanları, toplu taşıması ve güzelliklerinden bahsedildi. Ek olarak dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden biri olan İstanbul’un, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlamak için büyük bir uluslararası havalimanı ile iyi bir donanıma sahip olduğu da aktarıldı.

Yerel toplumun aktif katılımı ve bölgedeki öğrenciler tarafından yönetilen çok sayıda blok zinciri kulübünün varlığının, ekibin güvenini pekiştirdiği söylendi.

Devconnect nedir?

Sıradan bir konferanstan farklı olarak Devconnect, Ethereum’u geliştirmeye devam etmek için gereken derin tartışmaları ve konuşmaları kolaylaştırmayı amaçlayan bir haftalık etkinlikler zinciri.

Amaç, belirli konulardaki derinlemesine oturumlara odaklanmak, Ethereum topluluğunu belirli konularda konuşmak, öğrenmek ve ciddi ilerleme kaydetmek için daha küçük gruplar halinde bir araya getirmek. Devconnect sırasındaki etkinlikler bağımsız olup bu alanlardaki uzmanlar tarafından düzenlenecek. Ekip, ev sahiplerinin lojistik yardım alabilmesi ve katılımcıları farklı yönlere çekmekten kaçınmak, benzer alanların minimum düzeyde çakışmasını sağlamak için koordinasyonu teşvik etmeye yardımcı olacak. Hafta boyunca, ilgilenen herkes adına iş birliği için bir ortak çalışma alanı da sağlanacak.

Ayrıca, Devcon’un ana etkinlik olmaya devam edeceğini ve Devcon 7’nin Güney Asya ülkelerinden birinde 2024 yılında yapılacağı belirtildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl