Ethereum filmi için 2 milyon dolarlık ETH toplandı

İçerisinde kurucu ortaklarından Vitalik Buterin’in de yer aldığı “Ethereum: Infinite Garden” filminin hazırlıkları başladı. Fon toplama aşamasında olan film için beklentinin üzerinde ETH havuzu oluştu. Proje, 750 ETH’lik hedefi geçerek 1035 ETH toplamayı başardı. Böylelikle, Ethereum’un filmi için 2 milyon dolar değerinde ETH elde edilmiş oldu.

Ethereum’un gelişimini anlatan belgesel kategorisindeki filmin yapımı, Optimist isimli prodüksiyon şirketi önderliğinde planlanıyor. Kitlesel fon toplama faaliyeti, merkeziyetsiz bir platform olan Mirror üzerinde gerçekleştirildi. Kademeli ödül sistemine sahip platform, Kickstarter ve Patreon’a benziyor. Ne kadar çok bağış yapılırsa, proje gerçekleştiğinde o kadar ödül kazanılıyor.Ethereum: Infinite Garden belgeselinde Vitalik Buterin’in yanı sıra Ethereum Vakfı’nın yöneticisi Aya Miyaguchi yer alacak. Ayrıca, bir film ilk kez DAO (merkeziyetsiz otonom organizasyon) konseptine uygun olarak yapılıyor. Bu durum, Ethereum: Infinite Garden’ı diğer filmlerden ayıran bir özellik. Filmin, galasının 2023 yılının kış aylarında gerçekleşmesi amaçlanıyor. 

Öte yandan, “Sonsuz Bahçe” anlamına gelen Infinite Garden ismiyle Aya Miyaguchi’nin Ethereum tanımında benzerlik var. Miyaguchi, Ethereum’u “Toprak, bitki ve böceklerden oluşan sonsuz bir bahçe” olarak tanımlıyor.

Son olarak, toplanan fonun %95’i filmin bütçesi için ayrılırken, %3’lük kısmı Gitcoin bağışlarına gidecek. Gitcoin bağışlarıyla, açık kaynak kodlu Ethereum projelerinin gelişmesi mümkün olacak. Kalan %2’lik kısım ise Carbonfund.org adresine karbon emisyonunu azaltması için bağış olarak iletilecek. 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl