Ethereum fiyat analizi: ETH’de destek ve dirençler

Piyasa değeriyle Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para olan Ether, hafta sonu görülen ralli sonrası şu sıralarda 2290 dolardan işlem görüyor. 2400 dolar civarında dirençle karşılaşan kripto para, birkaç gündür nispeten yatay ilerliyor. ETH grafiğinde son durum şöyle:

Ethereum: ETH/USDT

Uzun vadede yatay trend oluşturan grafiğimiz dikdörtgen formasyon oluşumu içinde. Destek seviyesinden sıçrayarak yükselen grafiğimizde fiyat 2409 direnç seviyesinden tepki aldı ve ilk destek seviyemiz 2199’dan tekrar direnç seviyesine hareketini sürdürdü. 2409 direnç seviyesinin kırılması ile 2640 ve 2990 direnç seviyeleri takip edilmeli. Düzeltme hareketi görülür ise 2199 ve 2030 destek seviyeleri takip edilmeli.

Ethereum grafiği: ETH/USDT, 4 saat

Ethereum hakkında

Ethereum, 30 Temmuz 2015’te Vitalik Buterin ve diğer birkaç kurucu isimle birlikte hayata geçti. Buterin, Ethereum’dan önce kendisinin kurduğu Bitcoin Magazine’de çalışan bir araştırmacı ve yazılım programcısıydı. Ethereum’u anlatan ilk teknik makaleyi 2013’te yazdı. Buterin, Bitcoin için bir betik diline ihtiyaç olduğunu savunmuş ve bunu önermişti. Daha sonra, buradan yola çıkarak Ethereum’u geliştirdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl