Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Fundstrat Global’den Ethereum (ETH) için 10 bin 500 dolar tahmini

Ethereum eth altcoin

Piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat Global Advisors’tan stratejist David Grider, piyasa değeriyle Bitcoin‘in ardından ikinci sırada gelen Ethereum’un 10 bin 500 dolar fiyat seviyesine ulaşma şansının yüksek olduğunu söyledi.

Bloomberg’e göre stratejist, 19 Ocak’ta blok zinciri teknolojisinin ‘bulutun’ geleceği olabileceğini ve ETH’nin kripto para piyasasındaki en iyi risk/ödül yatırım oyunu olduğunu vurgulayan bir not yayınladı.

Grider’ın bu fiyat beklentisi, kısmen Ethereum tabanlı finansal uygulamaların ya da başka bir deyişle DeFi’ın popülerlik düzeyine dayanıyor. Ayrıca bilindiği üzere ağ, Visa ve Mastercard’ın işlem kapasitesine ulaşmayı, hatta üzerine çıkmayı mümkün kılacak Ethereum 2.0’a geçişin tamamlanmasına her geçen gün bir adım daha yaklaşıyor.

ETH, son üç hafta içinde 780 dolardan 1400 dolara yüzde 90’ın üzerinde artış gösterdi. Fiyat, önceki gün 1440 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

Fundstrat Global Advisors, ETH için 10 bin 500 dolar hedefini verirken kripto türev borsası Deribit de 20 bin dolar kullanım fiyatlı, vade sonu Aralık 2021 olan ETH opsiyon sözleşmesini listelemeye başladı.

Fundstrat’ın kurucu ortağı Thomas Lee, Blockchain Economy 2020’de uzmancoin.com’un sorularını yanıtlandırmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun