Gate.io, ETH 2.0 staking çözümünü başlattı, 5 yeni DeFi projesini listeledi

Sponsorlu

Dijital varlık borsası Gate.io, kullanıcıları için esnek bir ETH staking çözümünü duyurdu. Bu çözümünün amacı kararlı bir Ethereum altyapısını olgun bir varlık yönetimi çözümü ile desteklemek. Çözüm, kullanıcıların uzun süre ETH2’de ETH’lerini kilitlemelerine veya ETH2 cezaları konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan staking ödülü kazanmalarına olanak sağlayacak.

Şirket ayrıca stable coin’i USDG’nin S Finance’te listelendiğini açıkladı. Kullanıcılar, USDG’yi merkezi olmayan bu borsada USDC, DAI, USDT, TUSD, PAXI gibi diğer stabil coin’ler ile takas edebilirler.

“Eth 2.0 staking’i, yüksek teknik uzmanlık ve daha uzun süre staking yapmayı gerektirir. Dahası, hem ETH1 zinciri hem de ETH2 Beacon Zinciri üzerinde aynı anda bir doğrulayıcı çalıştırmak ve aynı zamanda istikrarlı bir stake durumunu sürdürmek de gereklidir, aksi takdirde stake edilen fonlara çeşitli cezalar uygulanabilir. Bu şartların sağlanmaması durumunda yenilikçi ve kullanıcı dostu normlara ayak uyduran Gate.io, kullanıcıların ETH2’de ETH’lerini kilitlemeye gerek kalmadan bir staking ödülü kazanmalarını sağlayan esnek bir çözüm geliştirmiştir” diyen Gate.io‘nun CMO’su Marie Tatibouet, ayrıca uzun zamandır bireysel kullanıcılar için bu cezalardan dolayı endişe duyduğunu da dile getirdi.

Gate.io’nun ETH2 stake etme çözümü hakkında ayrıntılı bilgiler şöyle:

  • Gate.io, ETH2 token’larını listeleyecek ve ETH2 token’larına sahip olmak, kullanıcıların ETH2 staking’e katılmaları için bir sertifika niteliği taşıyacak. ETH2, kilitli olan bir ETH hissesini temsil eder.
  • Kullanıcılar, USDT ve ETH piyasalarında ETH2’yi serbestçe satın alabilir veya satabilirler.
  • Gate.io, ETH2 hissesi başlarken net geliri (stake geliri eksi maliyet) ETH2 hissesinden ETH2 sahiplerine dağıtacak.
  • Staking ödülü, bir kullanıcının ortalama 14 günlük ETH2 sahipliğine göre tahsis edilen ETH2.0 biçiminde olacak.
  • ETH2 hissesinin yıllık ödül yüzdesi, stake edilen ETH miktarıyla ilgilidir.
  • Daha az ETH yatırıldığı için getiri erken bir aşamada daha yüksek olma eğilimindedir. Ancak uzun vadede yıllık kârın % 5-% 10 civarında sabit kalması bekleniyor.

Gate.io ayrıca Roobee (ROOBEE), Alpaca City (ALPA), Injective Protocol (INJ), TrustToken (TRU), DeFi Pulse’nin TVL endeksine göre 32. En büyük DeFi projesi olan OasisNetwork (ROSE)’u listeledi. Borsa ayrıca 4 Aralık’tan 13 Aralık’a kadar ödüllerde 3100 USDT eşdeğeri havuzla bir “Para Yatırma ve Trade Roobee (ROOBEE)” yarışması başlatıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl