Ethereum geliştiricisi: Şangay güncellemesiyle stake edilen ETH’ler açılmayacak

Ethereum.org'da yazan Şangay güncellemesiyle beraber stake edilen ETH'lerin çekilebileceği ifadesinin doğru olmadığı ortaya çıktı. Ethereum geliştiricisi Micah Zoltu güncellemeyle beraber stake edilen ETH'lerin çekilemeyeceği bilgisini verdi.

Ethereum’da Beacon Chain üzerinde 2020 yılının Aralık ayından bu yana yaklaşık 13.4 milyon ETH kilitlenmiş durumda ve ETH’lerin toplam değeri bugün itibariyle yaklaşık 21 milyar dolar…

Bilindiği gibi ETH’ler şu anda sadece stake sözleşmelerine yatırılabiliyor. Buradan çekim işlemleri ise yapılamıyor. Ethereum.org’da verilen bilgiye göre ise Şangay güncellemesinin ardından çekim işlemleri yapılabilecek.

“Geliştiriciler karar bile vermedi”

CryptoSlate sitesine konuşan Ethereum geliştiricisi Micah Zoltu ise yaptığı açıklamada önümüzdeki Şangay güncellemesinde de çekim işlemlerinin yapılamayacağı bilgisini verdi. Zoltu açıklamasında, “Birçok kişi Şangay güncellemesini bekliyor ancak geliştiriciler daha bu güncellemeye neyi katacaklarına bile karar vermediler” dedi.

Şangay güncellemesi, Ethereum ağındaki yüksek gaz ücretlerini düşürmeye odaklanan bir geliştirme olarak önplâna çıkıyor ancak bu hedefe nasıl ulaşılabileceğine dair bir plân henüz telaffuz edilmiyor. Şangay güncellemesinin hedefinde stake edilen ETH’lerin çekilmesinin de olduğu belirtiliyordu ancak bu durumun böyle olmadığı ortaya çıktı. Ve aslında uzmanlara göre bu konudaki kafa karışıklığı daha da arttı.

“Topluluğun güvenini tamamen kaybedebilirler”

Konuyla ilgili siteye konuşan Coinbase Protokol Uzmanı Viktor Bunin ise Ethereum yatırımcılarının belli riskleri alarak bu yatırımları kabul ettiklerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Geliştiriciler, stake edilen ETH’lerin çekilebilmesine artık izin vermeli. Bunu yapmazlarsa topluluğun güvenini bir daha geri dönmeyecek şekilde kaybedebilirler”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl